Skocz do zawartości
Forum

Brak smaku i nieprzyjemny zapach ciała po diecie proteinowej


Gość pl...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Od początku czerwca byłem na diecie proteinowej. Jestem dwudziestoletnim mężczyzną, przy wzroście 180cm ważyłem 92kg i postanowiłem wrócić do mojej wagi naturalnej czyli 72kg. Udało mi się schudnąć zamierzone 20kg. Jadłospis ułożyłem sam, w oparciu o moje potrzeby(przez pierwszy tydzień testowałem na co i w jakich ilościach mam ochotę i tak pozostało) podchodząc do niego w racjonalny sposób. A wyglądał on tak:

bogate śniadanie: jajecznica z pięciu jajek oraz 150g serka wiejskiego

trzy godziny później tuńczyk w sosie własnym (170g)

na obiad trzy podudzia z warzywami i pieczarkami oraz herbata owocowa

oraz na kolację 150g serka wiejskiego i czasami jogurt naturalny (150g). Wszystkie posiłki jadłem regularnie o stałych porach. Dodatkowo codziennie przed śniadaniem chodziłem na 30minutowy spacer.

Obecnie (po zakończeniu diety) jem na śniadanie płatki z błonnikiem i owocami, na drugie śniadanie grahamkę z szynką i jakimś warzywem, na obiad ryż, makaron lub kaszę z piersią kurczaka i warzywami a na kolację zazwyczaj kanapkę a gdy nie jestem głodny wypijam kakao.

Cała dieta przebiegała super, niemniej jednak naturalnie pojawiły się efekty uboczne:
- bardzo wyrazisty, nieprzyjemny, wręcz nie do zniesienia zapach ciała, zwłaszcza w miejscach szczególnie potliwych
- zmęczenie, brak energii
- brak smaku

Tutaj pojawia się problem. Wraz z zakończeniem diety, efekty uboczne pozostały. Dziś mija 50 dni od jej końca a ja nadal czuję się jakbym był na diecie. Jedzenie mi nie smakuje. Nie była to pierwsza dieta w moim życiu i zawsze mój organizm wracał do siebie po maksimum trzech dniach, więc uważam, że ewidentnie coś jest nie tak. Co dalej robić?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Pana objawy to najprawdopodobniej forma działań niepożądanych wywołanych dietą proteinową. Proszę bowiem pamiętać, że jest to dieta niebezpieczna dla zdrowia i niesie ryzyko wielu powikłań. Wskazane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych wraz z oceną funkcji wątroby oraz nerek. Sugeruję także modyfikację diety, tak by była racjonalna i zawierała podstawowe składniki odżywcze, w tym mikro- i makroelementy. Prawidłowo zbilansowana dieta powinna spowodować ustąpienie objawów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...