Skocz do zawartości
Forum

Uczucie gorąca i ból gardła a alergia na pleśnie


Gość Kallia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Mam takie pytanie. Ilekroć przychodzę do pracy ( pracuję w biurze, przy komputerze) to zaczyna mi być gorąco ( choć wszyscy mówią że jest ok), zaczyna boleć mnie gardło i czuję się tak jakby mnie łapało przeziębienie. W pracy jest klima, która jest czyszczona raz od wielkiego dzwonu. Tą klimą dogrzewamy pomieszczenie bo można ją ustawić na ciepły nadmuch jak i na zimny.
Ja jestem alergikiem ma uczulenie na pleśni i na roztocza oraz kurz. Zastanawia mnie czy te moje objawy, które mijają zaraz po powrocie do domu są wynikiem alergii. I czy alergen może być w tej nieczyszczonej klimatyzacji

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy teoretycznie mogą mieć związek z Pani alergią i faktem, że w obrębie nieczyszczonej klimatyzacji dochodzi do rozwoju i nagromadzenia pleśni czy roztoczy. Opisane przez Panią objawy i ich występowanie tylko w pracy mogą mieć jednak również etiologię psychogenną i mieć związek z atmosferą pracy, ludźmi, itd. - proszę się zastanowić nad tą możliwością.

Odnośnik do komentarza
Gość allergolog

Tak zarówno z.g.pleśnowych jak i roztocza, znajdują dogodne warunki rozwoju w przewodach wentylacyjnych, szczególnie rzadko czyszczonych. Zalecam udanie się do lekarza rodzinnego, od którego otrzyma Pani skierowanie do alergologa. Rzeczywiście, klimatyzacja może być przyczyną Pani problemów.
Marzena G

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...