Forum Zdrowie

Artrodeza podskokowa z korekcją szpotawości tyłostopia

~be...al

~be...al

Artrodeza podskokowa z korekcją szpotawości tyłostopia, Uzupełnienie miejsca artrodezy przeszczepami kostnymi. Po takim zabiegu lekarz powiedział że uszkodził mi nerw w stopie i że zrobił za krudkiego Ahillesa . Noga bardzo mnie boli a każde choćby muśnięcie operowanej stopy promieniuje bólem i wprowadza nogę w bolesne drgawki. Na poczatku tzn po zdjęciu gipsu lekarz mówił że to normalne że nerw sam dojdzie do siebie i że potrwa to około 200 dni. Na pytanie o rehabilitację odpowiadał że nie przewiduje się żadnej - tyko jak najwięcej chodzić . Od operacji mineło już 1,5 roku a sytuacja jest jeszcze gorsza .Na operację poszedłem o własnych siłach a teraz chodzę o kulach i to z wielkim bólem. Inny lekarz kilka dni temu stwierdził że niestety stan jest nieodwracalny i że tak juz do końca zycia ite kule i ten bół. Stwierdził że co najwyżej może mi ulżyć dając jakieś zastrzyki międzystawowe. Moje pytanie co mam dalej robić i czy mam do czynienia z powikłaniami poopreacyjnymi czy wręcz z błędami w sztuce lekarskiej . Mam 46 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy był to błąd w sztuce czy powikłanie pooperacyjne. By to ocenić konieczna byłaby ocena pełnej dokumentacji historii choroby (niezwykle ważne są szczegóły zabiegu), wyników badań aktualnych oraz zestawienie tych badań z wynikami badania fizykalnego. Powinien skonsultować się Pan zatem ze specjalistą ortopedą, który wykona powyższe czynności i kompetentnie odpowie na wszystkie Pana pytania.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin