Skocz do zawartości
Forum

Niedokrwistość z niedoboru kwasu foliowego i witaminy B12


Gość ag...42

Rekomendowane odpowiedzi

robiłam wyniki i wyglądają one bardzo nieciekawie, m.in. hematokryt 35.1;krwinki czerwone 3.13;MCV 111;MCH 40.0;PLT 47;MXD 11,6..w zeszłym roku byłam w szpitalu i stwierdzono u mnie niedokrwistość z niedoboru kwasu foliowego i witaminy B12,zespół wieoloniedoborowy,zanikowe zapalenie błony śluzowej żoładka,refluks żółciowy, refluks żoładkow0-przełykowy,guzki krwawnicze,hepatomegalia z cechami stłuszczenia,torbiel prostą w prawym płacie watroby,torbiel odmieniczkową nerki lewej,dodatkową śledzionę ....lecza mnie tylko witaminą B12 raz na miesiąc i jak określono dożywotnio ...co mogę zrobić i gdzie się udać aby ktoś mi pomógł??

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka może powodować upośledzenie wchłaniania witaminy B12, co skutkuje niedokrwistością. Ze względu na wiele chorób warto przebadać się u kilku specjalistów. Z niedokrwistością należy udać się do hematologa. W sprawie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego powinna Pani udać się do gastrologa. Torbiel nerki powinien ocenić nefrolog. Wydaje się, iż konieczne będzie rozszerzenie leczenia. Skierowania do specjalistów uzyska Pani u lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...