Skocz do zawartości
Forum

Pieczenie poniżej mostka a helicobacter pylori i badanie OB


Gość lordzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio borykam się z pieczeniem poniżej mostka myślę że jest to żołądek. Często również dokuczają mi biegunki. Pieczenie pojawia się zawsze po zjedzeniu niewielkiej ilości czekolady lub mocniej przyprawionej kapusty. Nie mogę również pić alkoholu bo dosłownie po jednym kieliszku oblewa mnie pot, muszę od razu lecieć do WC i mam ostre bóle brzucha. Czy mogę mieć chorobę wrzodową lub bakterie helicobacter pylori ?? Czy badanie OB powinno pokazać ze coś jest nie tak ?? bo miałęm robione niedawno i wszystko jest w normie

Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość karolineczka26

wczoraj bylam na gastroskopii, pooniewaz mam niedobór zelaza, przy tym mialam tylko lekkie klucie w zoladku od czasu do czaus i podejrzenie refluksu. refluk sie potwierdzil a w dodtku przy tym wyszla ta bakteria heli... bez zadnych szczegolnych objawow, wiec jesli tylko podejrzewasz ze ja masz idz na badanie i dostaniesz od razu leki. pozdarwiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ból poniżej mostka oraz nasilenie dolegliwości po posiłku najprawdopodobniej jest spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym. Chorobie tej może towarzyszyć zakażenie Helicobacter Pylori. Konieczne jest wykonanie gastroskopii w celu potwierdzenia diagnozy. Badanie OB nie jest stosowane w celu potwierdzenia refluksu. Należy udać się na wizytę do specjalisty gastrologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...