Skocz do zawartości
Forum

Ból i mały guzek na jądrze


Gość m....il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat
od pewnego czasu boli mnie prawe jądro, jest to ból nie do opisania. Nie do opisania ze względu na to, że to ból z którym da się żyć, ale jest uciążliwe i wprawia mnie w dyskomfort ;/ Cóż... badałem swoje jądra metodą 'palce-palce' i mam wrażenie, że najądrza są jakies większe niż ostatnio. Ból promieniował wokół jąder ale i zahaczało o podbrzusze, stąd myślałem, że jest to ból od uk.pokarmowego.

Poszedlem do lekarza ktora wypisała mi 3 lekarstwa na poprawienie drożności jelit, bo jak twierdzi faktycznie coś z nimi nie tak... Odżywiam się nieprawidłowo od urodzenia (nieprawidłowosc wynika z braku systematyczności i braku diety). Faktycznie po jakimś czasie ból minął, choć miałem wrażenie uczucia ciężkości w mosznie. Uczucie te, od razu nasuwa mi myśl ze jest to nowotwór...
Stąd oszukiwałem się, że to nie możliwe i wgl.

Palę papierosy mentolowe i słyszałem, że mogą powodować niepłodność, stad tez myślałem, ze te palenie ma związek z moim bólem.

Podczas dzisiejszej kapieli znow badałem swoje jądra, a robie to najrzadziej jak sie da, bo nei chce sie dołować, że cos mi dolega, wykryłem maly guzek na prawym jądrze. Porównywalny do ziarna gorczycy.

2 lata temu mialem usuwaną torbiel najadrza prawego i mam wrażenie, że to nawróciło. Choć różnica jest taka, że wtedy mnie nie bolało i zgodziłem się na zabieg chirurgiczny ze względu na dyskomfort 'że cos z moim jajem jest nie tak'. Tym razem to pobolewa i nasuwa mi się milion pytań, przez co się dołuje.

Czy to może byc torbiel kolejna? Czy mam poczekać z tym aż ta 'torbiel' urośnie? Możliwe jest, żeby ta torbiel bolała, czy to ze względu na to, że jest ona na najądrzu i to najądrze mnie boli?
Czy można dostać bezpośrednio od lekarza rodzinnego skierowanie na USG? Panicznie boje się urologów, chirurgów itp. głównie przez stres, bo to sprawa wstydliwa itp itd.

POMOCY.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ból jąder może mieć wiele przyczyn. Niektóre z nich to stan zapalny, urazy, żylaki powrózka nasiennego a także zmiany nowotworowe oraz nienowotworowe. Nie można wykluczyć nawrotu torbieli. Z pewnością nie powinno się lekceważyć tego typu dolegliwości. Lekarz rodzinny nie ma możliwości wystawienia skierowania na badanie USG jąder. W związku z tym musi Pan udać się na wizytę do specjalisty urologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...