Skocz do zawartości
Forum

Odwarstwienie siatkowki a marihuana


Gość vvidelec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata, okolo półtora roku temu samoistnie odwarstwila mi się siatkówka, Jestem juz po wielu zabiegach: usuwania zacmy, usowania soczewki, witrektomia, andoirydektomia. Ostatni zabieg andoirydektomii mialam okolo pol roku temu, ale niestety andoirydektomia zaczela zarastac (co jest dosc niespotykane) i olej zaczal przedostawac sie do przedniej komory co zakonczy sie kolejnym zabiegiem i praktycznie moje leczenie zacznie sie w punkcie wyjscia. Duzo szukalam na stronach zagranicznych i polskich na temat tego jak moge sobie sama pomoc i mam dosc specyficzne pytanie.natrafilam na temat marihuany, slyszalam o tabletkach z thc. Wiadomo jak w dzisiejszych czasach, marihuana jest na kazdym kroku, zastanawiam sie czy moglo by mi to w jakis sposob pomoc. slyszalam ze jest bardzo pomocna przy leczeniu jaskry, obniza cisnienie wewnatrzgalkowe, ale jak ma sie do odwarstwienia siatkowki..
Formulujac pytanie wprost: Czy palenie marihuany lub lykanie tabletek z thc pomoze czy zaszkodzi oku po odwarstwieniu siatkowki?
Czego kategorycznie powinnam unikac przy tym schorzeniu? Duzo wiem, ale moze jest cos o czym lekarze mi nie mowili.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto wspomnieć, że w Polsce żaden z leków stworzonych na bazie konopi indyjskich nie został dopuszczony do obrotu. Teoretycznie można leki te legalnie zamówić dla konkretnego chorego, aczkolwiek ze wielu różnych względów nie jest to praktykowane. Proszę także pamiętać, że nie ma jeszcze badań naukowych, które wskazywałyby na skuteczność preparatów na bazie konopi indyjskich w opisanych przez Panią problemach okulistycznych.

Odnośnik do komentarza

W sumie nie mogłam spodziewać sie innej, czytałam dużo na zagranicznych stronach na ten temat i wszedzie bylo napisane to samo: nie ma jeszcze konkretnych badań na ten temat na ten temat. Znalazłam jedną jedyną strone na ktorej bylo opisane badanie przy udziale 2 ochotników, ale nie wprowadzilo nic nowego.

P.S.
Dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...