Skocz do zawartości
Forum

Biegunka podczas zażywania antybiotyków


Gość miamija

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie zażywam antybiotyki, gdyż nie obyło się w sposób łagodniejszy. 2 dni po rozpoczęciu ich brania pojawiła się u mnie biegunka i trwa już piąty dzień . Lekarz twierdzi, że są to bardzo silne leki i taka reakcja organizmu jest jak najbardziej prawidłowa. Mam je zażywać przez dwa tygodnie. Co w związku z tą biegunką mogę zrobić? Da się ją w jakiś sposób zatrzymać?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie , co do tego nie mam żadnych wątpliwości. przy biegunce musisz pić dużo wody! To bardzo ważne!
A tak poza tym ja kupowałam w aptece probiotyk dodatkowo do antybiotyku jak byłam chora. Może powinnaś dokupić coś takiego. Działał on osłonowo na żołądek! Moim zdaniem powinnaś sobie coś takiego kupić bo to ze masz cały czas problemy żołądkowe to nie jest normalne, a już na pewno zdrowe ! Pozdrawiam !:)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Biegunka jest skutkiem ubocznym stosowania antybiotyków, co nie znaczy, że nie należy jej zapobiegać i jej leczyć. Proponuję koniecznie zastosować probiotyk (jest wiele preparatów dostęonych w aptece, może być np. Lacidofil lub Trilac, Multibiotic 2x 1 kaps dziennie). Konieczne jest także picie odpowiedniej ilości płynów (w celu lepszego nawodnienia można nawadniać się preparatami typu Gastrolit - w aptece bez recepty, proszek do rozpuszczania w wodzie). Dieta lekkostrawna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...