Skocz do zawartości
Forum

Nasiadówki po operacji hemoroidów


Gość ul...70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 03.09. przeszłam operacje hemoroidów (znieczulenie ogólne). Do domu wróciłam jeszcze tego samego dnia. Czułam się okropnie, mdłości i wymioty, zapewne po narkozie. Dostałam leki przeciwbólowe, maść Xylocaine 5%, Sorbitol (dla lepszego wypróżniania) oraz zalecenie higieny i nasiadówek w gorącej wodzie. Kontrola 11.09. Nie przebywam na terenie Polski. Mam pytanie: czy nasiadówki są polecane (czytałam wiele sprzecznych opinii). Jak dbać o zachowanie suchości w operowanym miejscu? Nosze podpaskę, bo krwawię. Czy mogę pic soki zawierające kawałki owoców, rumianek, co mogę jeść (jakie zupy) i jak długo powinna być zachowana taka dieta? Czy nasiadówki w gorącej wodzie są wskazane? Lekarz zalecił, ale czy to nie spowoduje zakrzepów?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ciepłe nasiadówki mają na celu łagodzenie bólu oraz obniżenie napięcia w obrębie odbytu a co za tym idzie przyspieszenie gojenia. Częsta zmiana jałowych opatrunków oraz odpowiednia higiena operowanego miejsca pomoże w utrzymaniu suchości ran. Dieta powinna zawierać błonnik. Może Pani pić soki zawierające kawałki owoców. Należy unikać ostrych przypraw a także pokarmów powodujących wzdęcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...