Skocz do zawartości
Forum

Smyranie i szczypanie w gardle a astma


Gość KaszlącaLena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KaszlącaLena

Hej, podejrzewam, że mam astmę...:
- w okresie jesienno-zimowym po przeziębieniu pozostaje suchy, męczący kaszel, który utrzymuje sie kilka-kilkanaście tygodni. Nasila się rano, po nawet najmniejszym wysilku np lekkim przyspieszeniu kroku, po kontakcie z zimnym powietrzem, po śmianiu się i głośnym mówieniu. W okresie letnim wszystko jest ok
- sporadycznie mam dziwne ataki - siedzę, siedzę i nic mi nie jest. Nagle coś zaczyna mnie smyrać/szczypać w gardle. Próba przełkniecia śliny lub odksztuszenia kończy się większym swędzeniem/szczypaniem. Zaczynam kaszleć. Mocno, nieustannie. Robię coraz mniejsze wdechy gdyż swędzi coraz bardziej. Zaczyna mi brakować powietrza. W końcu dochodzi do odruchu wymiotnego i swedzenie nagle mija. A ja wreszcie mogę zlapać oddech. Serce wali mi jak szalone, jestem czerwona. Normalnie jakby mnie ktoś przed chwilą poduszką próbowal udusić... atak taki trwa ok 2 minut, po nim przez kilka minut mam spokoj z jakimkolwiek kaszlem.
- testy alergiczne wykluczyły alergie
- spirometria wyszła mi słabo
- wymaz gardla - wszystko ok
- raczej nie mam świstow aczkolwiek zdarzały się [rodzice mówili mi, że to normalne przy przeziebieniu]
- wydaje mi sie, że nie mogę oddychać 'pełną piersią' ze cos mnie blokuje, Ogólnie dziwnie sie czuje z tym oddychaniem
- mam wypukły mostek - moze to ma jakiś związek?
- kiedyś podano mi na próbę Neplit - kaszel minął po pierwszym użyciu|
- wczoraj znowu mnie smyrało w plucach, wciągnęlam Budiair i smyranie minelo
- na kaszel nie pomagają żadne leki poza Thiocodinem i tymi wziewnymi.

Proszę o poradę... lekarz nie widzi problemu, zasugerował nawet, ze ten kaszel jest na tle nerwowym ale to nie prawda. Doskonale wiem, że cos mi dolega. Czy to astma? Gdzie mogę prywatnie zrobić testy na astme ? mój lekarz odmówił skierowania...;/ Help me

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...