Skocz do zawartości
Forum

Zespół bolesnego zamrożonego barku


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

W maju 2011r miałam operację kręgosłupa szyjnego,stabilizator ,wszystko było ok.Od kwietnia 2012r ból barku i blokada,nie mogę poruszać ręką -okazało się zespół bolesnego zamrożonego barku ale w między czasie kontrolne MR odcinka szyjnego-Dostrzega się okrężne uwypuklenia pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych C4/C5 i C5/C6 z objawami szerokopodstawnych dokanałowych protruzji tych krążków powodujących na tych poziomach wtórne stenozy kanału kręgowego zmniejszając wymiary strzałkowe kanału do ok.9,5-10mm.Wykazane protruzje uciskają i modelują przednie powierzchnie worka oponowego.[do tego ból karku , drętwienie rąk,mrowienie w dłoniach,spać mogę jeżeli pozwala ból tylko na wznak, i dziwna szyja nie umiem tego opisać.Proszę o interpretację wyniku, bo do neurochirurga mam na listopad.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że wynik badania to tylko suche dane, które powinny być interpretowane w oparciu o badanie kliniczne. Oznacza to, że sam wynik zdecydowanie o niczym nie przesądza - niektórzy pacjenci mają bowiem dolegliwości przy minimalnych zmianach, inni zaś pomimo dużych zmian żadnych dolegliwości nie zgłaszają.
Ogólnie mówiąc protruzja to pęknięcie pierścienia włóknistego i wysunięcie się jądra miażdżystego poza obrys krążka międzykręgowego. Tak jak napisano w wyniku zmiany te powodują zwężenie (stenozę) kanału kręgowego, co objawia się dolegliwościami, które Pani opisała. Wskazana jest konsultacja specjalisty neurochirurga, który wskaże dalsze możliwości postępowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...