Skocz do zawartości
Forum

Menopauza a kołatanie serca


anika83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od pewnego czasu zauważyłam zaczynającą się u mnie menopauzę. Objawy, rozregulowany okres, napady gorąca, zwiększająca się waga itp.
Jednak bardzo proszę o informację, czy jest to normalne, że mój okres pojawia się nawet co tydzień - dwa?? Krwawienie trwa kilka dni (czasem nawet tylko dwa dni - czasem bardzo intensywnie) po czym zanika - a za parę dni znowu się pojawia. Czy to normalne???
Do tego wszystkiego doszły kłopoty z sercem - kołatania, przyspieszone bicie serca. Nie potrafię nawet spokojnie chodzić, od razu czuję jakby serce nie nadążało - takie przyspieszone bicie, po czym jakby się zatrzymywało. Czy to może być wszystko ze sobą powiązane???
Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Nieregularne miesiączki mogą towarzyszyć menopauzie, aczkolwiek zbyt częste i obfite krwawienia mogą powodować powikłania np. w postaci anemii. Warto byłoby aby udała się Pani do swojego ginekologa, który Panią zbada i oceni, czy nie ma potrzeby zastosowania leczenia aby wyregulować miesiączki.
Konieczne też proszę skontrolować morfologię krwi (anemia może powodować przyspieszoną akcję serca lub kołatania). Na dodatkowe skurcze serca warto zażywać preparat potasu z magnezem (np. Aspargin).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...