Skocz do zawartości
Forum

Przepuklina kręgosłupa a powrót do sportu


czesio12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lat 21, po przygodach ze sportem na poziomie zawodowym + siłowni i duzych ciezarach dotknęła mnie kontuzja kregoslupa ledzwiowego.
Czekam na zapis do neurochirurga a przez ten czas chciałbym sie upewnic jak ten stan rzeczywiscie wyglada. Ponizej opis z rezonansu magnetycznego. Proszę napisac co polecacie, jak wyglada ten moj stan? Bardzo zalezy mi zeby wrocic do sportu ktory uprawiałem. Czy jest tragicznie?
Pozdrawiam

"Obnizenie wysokosci tarczy miedzykregowej L5-S1 z oslabieniem sygnału krążka.
poziom L4-5: centralno- boczna obustronna wypuklina tarczy miedzykregowej modelujaca worek oponowy z niewielkim zwężeniem światła obu otworów międzykręgowych.

Poziom L5-S1: przepuklina jądra miazdzystego centralno-boczna prawa zaciskająca światło otworu miedzykregowego uciskajaca worek oponowy. Przepuklina wypełnia prawy zachyłek boczny. Cechy uszkodzenia więzadła podłuznego tylnego."

Odnośnik do komentarza

Dzieki wielkie za ciekawy artykul. jednak ciekawi mnie czy w moim przypadku warto byloby powalczyc z rehabilitacja i innymi srodkami czy od razu uderzac na stół. przyznam ze najbardziej zalezy mi na jak najszybszym powrocie. ktory rodzaj operacji jest najbardziej skuteczny? i najwazniejsze ile sie czeka na operacje w nfz? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...