Skocz do zawartości
Forum

Toksyczna marskość wątroby i owrzodzenie przełyku


Gość stokrotka_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stokrotka_

Witam.
Mam przed sobą wypis ze szpitala osoby która trafiła do niego z powodu wodobrzusza. I mam prośbę o rozszyfrowanie tego wypisu... i szczerze napisać na co się szykować.. jakie są rokowania, jakie etapy leczenia..

Gastroskopia - Przełyk prawidłowy. Na granicy nabłonków owrzodzenie dł ok. 7mm pokryte włóknikiem i niewielki pierścień czynnościowy. Linia Z nieregularna na górnej granicy fałdów żołądkowych.Wpust a wprost i w inwersji z cechami przepukliny rozworu przełykowego . Jeziorko obfite śluzowe. Błona śluzowa części podwpustowej i sklepienia prawidłowa. W trzonie zaznaczone cechy gastropatii wrotnej. W antrum błona śluzowa plamiście zaczerwieniona. Test HP - dodatni . Diagnoza : Owrzodzenie przełyku, Endoskopowe cechy przepukliny rozworu przełykowego. Gastropatia. Duodenopatia.

z Usg jamy brzusznej wynika że wątroba jest znacznie powiększona bez zmian ogniskowych, Pęcherzyk żółciowy pogrubiony 5mm, śledziona powiększona 140mm , jest też węzeł chłonny pnia trzewnego 20x9mm oraz kilka drobnych węzłów chłonnych we wnęce wątrobowej.

Podczas pobytu w szpitalu upuszczono 3800ml żółtego płynu z jamy otrzewnej.

z rozpoznania wynika : marskość wątroby toksyczna, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, owrzodzenie przełyku, wyniszczenie ZZA.

Dodam że wyniki krwi też nie są za dobre... np AspAT - 197 a Fosf.zas -315

na co rodzina ma się nastawić? czy wątroba jest jeszcze w stanie się zregenerować? co z tym całym owrzodzeniem? dlaczego nie badali pod kątem nowotworowym?.

Odnośnik do komentarza

a no przydałaby się porada specjalisty.. wiadomo jak to w szpitalu.. dali wypis i tyle.. i powiedzieli że ma wracać jak z woda w brzuchu się znów zbierze...
a Nam w głowie zostały setki pytań.. np. co może oznaczać to że ściągnięty płyn był żółty?
z tego co wiem to ciotka od kiedy trafiła do szpitala to nie pije.. ale jej dieta pewnie z niewiedzy troszeczkę odbiega od tej wątrobowej...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...