Skocz do zawartości
Forum

Brak jelita grubego i części jelita cienkiego


Rekomendowane odpowiedzi

6 lat temu usunięto mi jelito grube i niewielka część cienkiego- z powodu raka jelita grubego.Nie mam stomii, mam krótkie zespolenie.Od tego czasu zmagam się z biegunkami.Kiedy zaczynam jeść rzeczy takie jak mięso, nabiał, chleb, tłuszcze różnego rodzaju- biegunki się nasilają. W tej chwili zmian nowotworowych nie ma,wg lekarza prowadzącego przebyte operacje są przyczynami moich biegunek . Moja dieta to głównie płatki, kasze,ryż, warzywa gotowane, żywność nieprzetworzona.Generalnie bardzo mało rzeczy wchłaniam,mało jest rzeczy,które nie powodują u mnie biegunek. W konsekwencji mało jem, nie mogę zbytnio pić (nie wchłania się woda).Przy wzroście187, ważę 57 kg, mam niedowagę.Moje inne dolegliwości: ciągłe uczucie głodu,zimna, mam zimne ręce i stopy, bóle mięśni i stawów. Proszę pomóżcie, bo to jest piekło, które trwa już 6 lat !

Odnośnik do komentarza

Mam zbiornik j-pouch od kilkunastu miesięcy, po całkowitym usunięciu j. grubego, w wyniku Megacolon toxicum. Z biegunką radzę sobie za pomocą Loperamidu (4-6 tabletek na dobę). Przez rok organizm odbudował swoją wagę (z 42 do 54kg przy wzroście 169cm). Polecam odżywki w proszku Nutrison, bardzo częste posiłki w małych ilościach, słodycze, chipsy, lody oraz wysiłek fizyczny. Dopiero powrót do pracy spowodował, że organizm poprzez domaganie się dodatkowych porcji jedzenia - zaczął co nie co odkładać w zapasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...