Skocz do zawartości
Forum

Uszkodzenie oka i brak widzenia punktowego


NazwaKonta

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem najdokładniejsze badanie oczu, jakie kiedykolwiek miałem. Wyszło uszkodzenie lewego oka, brak punktowego widzenia. Obok środka do góry na lewo, w tym miejscu. Robiąc testy w domu.. faktycznie tak jest, nie wiem czemu nie zauważyłem tego wcześniej. Skupiam wzrok na jednym miejscu i np. nie widzę jakiegoś obiektu, czy miejsca, które znajduje się w miejscu uszkodzenia oka. W prawym wszystko dobrze. Z prawej do lewej, z góry na dół wszystko widzę. Nie mam problemów z widzeniem przestrzennym.

Pytając czy można to jakoś "naprawić", lekarz który mnie badał odpowiedział nie. Czy jestem skazany żyć z takim brakiem w widzeniu do końca życia? Lekarz powiedział mi, że w tym miejscu nic nie ma, siatkówki i chyba też nerwów, ale tego nie pamiętam. Zw względu na szok.. zapomniałem.

Czytałem, że to jest odwarstwianie się siatkówki. Wszystko na to wskazuje. Mam 24 lata i już takie problemy. Dodatkowo mam na oczach męty, więcej w lewym.

Co mam teraz zrobić? Wiem, że są zabiegi, ale inwazyjne i do tego trzeba by te oczy/oko operować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...