Forum Zdrowie

Prawidłowy poziom cukru we krwi

~gt...i1

~gt...i1

Witam Mam 19 Lat waże 90Kg mam 190 Cm zwrostu ostatnio badałęm sobie poźiom cukru w organiźmie oczywiscie nadczo i miałęm 156mg ?? czy to normalne mam coś robić z tym ?? bo wgl nie mam pojecia czy to jest dobre czy złe ??

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Prawidłowy poziom glukozy na czczo powinien wynosić 60-90mg%. Podany przez Pana wynik jest zatem zdecydowanie nieprawidłowy i świadczy o cukrzycy! Wskazane jest jednak wykonanie badania poziomu glikemii z krwi - oczywiście na czczo! Nie zwlekaj tylko skonsultuj się z lekarzem POZ, który Cię na takie badanie skieruje!

25895 doctorquinn Kobieta, 27 lat, Lublin
~motomaniak666

~motomaniak666

Mm takie pytanie czy w wieku 24 lata cukier na poziomie 100-104 jest wysoki i czy coś trzeba robić w tym kierunku??

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Występowanie glikemii od 100 do 125 mg/l na czczo upoważnia do rozpoznania stanu przedcukrzycowego zwanego nieprawidłową glikemią na czczo. W celu wykluczenia cukrzycy należy wykonać OGTT, czyli test doustnego obciążenia 75 g glukozy. W celu wykonania badania proszę udać się do lekarza.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin
~duszek23

~duszek23

Mam 23 lata i po calym dniu mam 5,4 mmol/l nie wiem czy to normalne ale pod koniec dnia zle sie czulam i mialam zawroty glowy. Caly czas mialam ochote na cos slodkiego. Powiem odrazu ze u mnie w rodzinie jest kilka osob z cukrzyca ale ja osobiscie sie na tym nie znam dlatego prosze o porade.

~mgmg

~mgmg

5,4 mmol/l to ok. 96 mg/dl, to jest norma, tym bardziej w pomiarze nie na czczo.

Apetyt na słodycze nie ma nic wspólnego z cukrzycą, raczej ze stresem.