Skocz do zawartości
Forum

Trądzik - moje utrapienie


Gość me...pr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata, a z trądzikiem zmagam się już ok 7 lat. Przechodziłam już przez różne etapy, była i poprawa i znaczne pogorszenie. Przez te parę lat odwiedziłam już 6 dermatologów. Obecnie jestem leczona Tetralysalem. Przez 25 dni brałam dawkę 300 mg, a obecnie 150 mg. Dodatkowo stosuję Differin, Metronidazol, Clindacne, krem nawilżający, krem regenerujący.

Mój największy problem to zmiany ropne. Codziennie powstaje "coś" nowego. Każda ropna zmiana zostawia po sobie czerwone ślady. Trądzik występuje przede wszystkim wzdłuż linii żuchwy, na policzkach i brodzie. Czasami 'pryszcze' bardzo bolą. Nieraz nie mogę powstrzymać się od ich wyduszenia, co jeszcze bardziej powoduje zaczerwienienie skóry. Coraz bardziej się załamuję:( Mam wrażanie, że to się nigdy nie skończy:( Kiedy nastąpi jakaś poprawa po antybiotyku? Czy to mogą być problemy z hormonami? A może trzeba rozpocząć leczenie retinoidami, np. Izotekiem? Błagam o pomoc! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Czy mogę pójść na reklamacje do dermatologa? Leczę się od ponad 10 lat na pryszcze i żaden z dermatologów mi nie pomógł. Wydałam straszne pieniądze na leczenie:( Kuracje trwają ok 6 miesięcy. Niby jest lepiej, a pół roku znów wraca. Straciłam wiarę i chyba popadam w depresję. Ryczę po kontach:( jak z kimś przebywam wydaje mi się, że myśli o moich pryszczach i obawia się zarażenia :/ Mam już dość !!! Ostatnio zastanawiałam się co jest gorsze rak, czy wyglądać jak syfiara?:////
Odnośnik do komentarza
ja mam to samo mam 21 lat i w ciagu roku zrobilo mi sie cos strasznego nie wiem od czego wszystkie zaskorniki z dnia na dzien przemieniaja sie w krosty wielkiego wymiaru potem goja sie 2 tyg a slady nie hca zejsc wogle.......biore tab antykoncepcyjne 3 rok na poczatku mialam swietna cere jak nigdy potem mialam wrazenie ze shudlam po nich i zmienilam na inne od nih dostalam wielkih pryszczy wiec wrucilam do tabletek poczatkowych.nie wiem dlaczego teraz one nie moga sobie poradzic z tymi zmianami jak na poczatku?wszystko sie sieje mam wrazenie jedno od drugiego sa to tylko tyly policzkuw prawa linia zuhwy dziwne...ale brak mi sil juz na to wszystko nie moge juz patrzec na siebie ile pudru na siebie nawale ale inaczej ludziomsie nie pokaze...czesto placze i boje sie wakacji ze nie wylecze tego ...jezdze na mazury i znajomi mnie pytaja po co ty sie malujesz na wakacjach?a ja nawet nie mam odwagi powiedziec dlaczego to robie..nawet przez glowe im nie przechodzi jaki mam problem bo puder zaslania wszystko wyruwnuje koloryt i nawet nie widac jaki mam zapalny problem to jest horror !! nic mi nie pomaga bo jedni sie goi drugie wychodzi.wstyd w tym wieku nikt nie ma juz takich problemow przynajmniej w moim towarzystwie ;( wygladam dosc mlodo i jestem szczuplutka kazdy daje mi 17 18 lat mam wrazenie ze przez te pryszcze to wygladam na 15 bo w tym wieku ma sie takie problemy.jestem zalamana niedaje sobie rady ze soba a co najlepsze nikt do okola nawet otym nie wie jak cierpie
Odnośnik do komentarza
Gość obserwator
Jeszcze nie słyszalem,aby kogoś wyleczył dermatolog używałem TOP 10 najskuteczniejszych leków na trądzik takich jak Acizine i inne które kosztują bardzo dużo niktóre ponad 200zł i starczają na 1 miesiąc,chociaż mam wrażenie to że były TOP 10 najgorszych....staram się już to olewać chociaż czasem w głowie takie rzeczy się dzieją że wrrr....jestem już dorosły ale uważam że dzisiejsi fachowcy nie potrafią wyleczyć tego bo to przecież widać dermatolog wysyła po 1,2,3,10,30 maśc ,krem i testuje-dlaczego-bo sam nie wie co może pomóc.Takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza

Problemy z trądzikiem sa straszne :( Wiem coś o tym. Sama nie umiałam sie uporać z tym paskudztwem dopiero jak lekarze przepisali mi odpowiednie antybiotyki i maści w Panoramie Radzymin to problem minął, zostały tylko blizny, ale to idzie ładnie fluidem skorygować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...