Skocz do zawartości
Forum

Nawracająca torbiel włosowata kości ogonowej


Gość gosc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość torbiel...hi

Bo to jest polska tak nas lecza albo nie ma kasy albo trzeba czekac na terminy smiech ja wlasnie mam to dziadostwo ale na szczescie jestem za granica bylem w srode u lekarza a juz w piatek operacja czas czekania dwa dni hihi patrzac na poruwnanie jakosci szpitali i lekarzy polsy sa strasznie do tylu ale co tu pisac taka zeczywistosc

Odnośnik do komentarza

Witam. 10 dni temu przeprowadzono u mnie trzeci zabieg usunięcia torbieli włosowej. Założono mi szwy takze rana została zaszyta. Po wypisaniu mnie do domu drugiego dnia z dolnej części rany na gazę wyleciała mi ciecz (chyba woda z krwią) miało to miejsce 2 razy w ciągu tego dnia. Na drugi dzień skosultowałem się z chirurgiem który sciągnął mi 3 głowne szwy. Dzięki temu opadła mi gorączka jednak od tamtej pory ciągle wycieka mi wczesniej opisana ciecz w bardzo dużych ilościach, tak że opatrunki muszę wymieniać nawet do 5 razy dziennie. Na gazie również w miejscu ujścia płynu czli dziurze po szwie są równiesz drobinki jakby ziarniny o szarawym kolorze. Nie wiem czy mam powody do obaw, poprostu strasznie się boję tego wycieku, mój lekarz twierdził abym narazie się tym nie martwił,jednak ja chce zasięgnąć porady kogoś innego. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Mam 21 lat.Mateusz

Odnośnik do komentarza

Sposób na torbiel włosową: weź butelkę szklaną, wlej parę kropel denaturatu albo spirytusu, na drut nawiń kawałek waty, zapal od świeczki włóż do butelki i szybko szyjkę do butelki przyłóż do otworu torbieli włosowej - tak jak bańkę na plecach w czasie przeziębienia. Podciśnienie, które wytworzy sie w butelce wyciągnie włosy na zewnątrz. W zależności od wielkości torbieli może to być bańka lekarska taka jak na przeziebienie.

Odnośnik do komentarza
Gość luty 2013

Chodziłem z ta przypadłością ponad dwa lata. Gdyby to było na ręku czy na twarzy zdecydował bym się za pewne wcześniej:) Zdecydowałem się pod koniec lutego. 5 dni w szpitalu,wycięta została z zaszyciem rany(10 szwów) przez dwa dni miałem przyszyty dren w ranie, według mnie najlepszy sposób. miesiąc po zabiegu pełna sprawność i powrót do sportu i normalnego życia.

Odnośnik do komentarza

@~mati: Tez miałem 1 zabieg po którym przeciekałem ;// zmieniłem lekarza i okazało się że nie wycieli mi do konca tego ... miałem 2 zabieg po ktorym jedynie minimalne wycieki były i teraz jest juz wszystko ok :) (zabieg z kontrastem)

Odnośnik do komentarza

Ja mam chyba poważniejszy problem... Kiedy miałam lat 15 zaczęło się to wszystko o czym piszecie na forach, o czym piszą lekarze... Ponieważ nie mogłam siedzieć z bólu a z małych dziurek na wysokości kości ogonowej sączyła się krew, ropa oraz woda z kąpieli, mama zaprowadziła mnie do chirurga. Chirurg wyciągnął metalowy dość gruby pręt - tak mi się to wtedy kojarzyło i wsunął pod skórę przez jeden z otworków w kierunku kręgosłupa. Ból niewyobrażalny. Lekarz wziął na bok moją mamę a pielęgniarka miała powtórzyć czynność, jednak padłam na kolana i błagałam, aby mi tego nie robiła. Nie wiem jak lekarz nazwał tę dolegliwość ale wiem, że skierowano mnie na operację, na którą nie poszłam... Mama uległa moim prośbom, ale teraz wiem, że zrobiła błąd. Mam 31 lat i nic do tej pory z tym nie zrobiłam. Nadal co jakiś czas boli, jest powiększone i cieknie ropa z krwią... Wszystko wygląda tak samo jak kiedyś i odzywa się raz na jakiś czas. Zaczęłam się ostatnio tym bardziej interesować i dotarło do mnie, że nie ma żartów... A co, jeśli się nie zoperuje torbieli??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...