Skocz do zawartości
Forum

Ból w okolicy oczodołu


Gość kaja_roja

Rekomendowane odpowiedzi

Moja historia leczenia jest bardzo długa. Od maja boli mnie głowa w okolicy oczodołu i tyłu głowy. Ból trwa praktycznie nieustająco - od tabletki przeciwbólowej do kolejnej. Leczenie zaczęłam u okulisty ponieważ najsilniejszym bólom towarzyszy 'czerwone' oko i opuchnięcie górnej i dolnej powieki a także nadmierne łzawienie i ropienie prawego oka. Miałam serie badań ( łącznie z rezonansem magnetycznym oczodołów i całej głowy).Stwierdzono obrzęk nerwu wzrokowego. Nie dostałam żadnych leków a co gorsza ból nie ustał. Zalecono mi jedynie iść do neurologa i laryngologa. Neurolog przepisał tabletki na wzmocnienie i stwierdził, że powinnam iść jeszcze raz do okulisty. Udałam się do laryngologa. Tam wykonano mi tomografie zatok. Lekarz stwierdził że wszystkie zatoki kwalifikują się do leczenia. W tym momencie przyjmuję II serię antybiotyków. Ból głowy w okolicy oczodołu nie ustał. Jeden z laryngologów u którego byłam powiedział, że najprawdopodobniej są to dolegliwości neurologiczne wskazując na migrenę). Właściwie nic się nie zmieniło - do mojej 'karty' dołączył wynik wymazu z nosa - Stwierdzono obecność gronkowca złocistego z 'bardzo wysokim wzrostem'. Może ktoś z Państwa miał podobne dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Gość ppokahontazz

Ja mam gronkowca złocistego w zatokach, akurat się lecze, ale nie antybiotykami, bo jestem im bardzo przeciwna. Też mnie boli głowa, w okolicy oczy, czasem światłowstręt. Na pewien czas straciłam głos, bo wydzielina z nosa spływała do krtani uszkadzjąc struny głosowe. Miałam tez obrzęknięte oczy. Nie wiem czy są objawy gronkowca, ale wraz z leczeniem coraz lepiej z moimi oczami Ja miałam tylko roentgena zatok, na którym widać zmiany i wymaz z zatok. Biorę ziołowe leki oczyszczające zatoki i szczepionkę immunologiczną, żeby pozbyć się gronkowca.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze trochę i psychicznie tego nie wytrzymam. Ból głowy jest potworny.

Dostałam skierowanie do szpitala i za dwa tygodnie mam się tam stawić ( konsultacja lekarska + podjęcie decyzji co dalej - nie wiem czy położą mnie na oddział). Martwi mnie sprawa gronkowca. Dziś usłyszałam, że mogą nie przyjąć mnie na oddział z gronkowcem. Czy w związku z tym udać się po antybiotyki do lekarza rodzinnego? Pomyślałam o leczeniu propolisem.

Mam wrażenie, że mój organizm mocno wariuje. Żeby tych dolegliwości było mało doszły czyraki w uchu i afty w okolicy dziąseł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...