Skocz do zawartości
Forum

Guzek na brodawce


Gość el...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy córki, ma 32 lata. Wczoraj wykryła na brodawce guzek wielkości ziarnka pieprzu. Wcześniej w tym miejscu miała pieprzyk. Mówi, że gdy łapie za brodawkę i ciągnie ją do góry guzek ten idzie razem z brodawką, czyli nie jest przyrośnięty? Nie widziałam tego, gdyż córka mieszka we Francji i dlatego bardzo się martwię .Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Witam.
Córka jest już po badaniach.Wyniki z badania krwi ma dobre. Wydaje mi się, że to dobry znak a może się mylę? Natomiast badanie piersi wykazało obecność cyst na obu piersiach i jeszcze coś ale co to nie wiemy. Córka dostała skierowanie do ginekologa-onkologa i wtedy będzie wiadomo. Lekarz robiący USG i Mammografię powiedział jedynie, że to jest małe. Teraz będziemy czekać do 20 lutego, bo na ten dzień ma wyznaczoną wizytę. Proszę mi powiedzieć czy to co napisałam jest wystarczające, aby mogła Pani stwierdzić, czy córka jest w dużym niebezpieczeństwie czy może jest to odkryte w odpowiednim czasie. Czy dobre wyniki z bad.krwi mogą mówić nam, że nie jest źle? Bardzo proszę o odpowiedź. Żyję w strasznym napięciu.
Moja mama miała usuwane cysty, a zmarła na raka jelita grubego. Ja natomiast miałam raka szyjki macicy ale w początkowym stadium i jestem po częściowej amputacji szyjki. Było to 30lat temu i jest wszystko dobrze.
Czekam na odpowiedz. Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Agnieszka Barchnicka
Witam ponownie,
Rozumiem Pani niepokój. Torbiele to zmiany łagodne. Niestety trudno mi coś więcej powiedzieć o diagnozowanej zmianie - szkoda, że nie przesłala Pani wyników mammografii i USG (o ile taka możliwosć w ogóle istnieje). Córka jest mlodą osobą, w tym wieku ryzyko zmiany złośliwej nie jest duże, więc proszę nastawić się pozytywnie. Ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne!
Co do wyników krwi - trudno mi się ustosunkować. Oczywiście to dobrze, że są w porządku, choć nie mają większego znaczenia w diagnostyce raka piersi. W przypadku nowotworu piersi, zmiany w morfologii krwi mogą się pojawić dopiero przy bardzo zaawansowanej chorobie nowotworowej, jeśli dochodzi do nacieku szpiku.
Proszę być dobrej myśli, pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...