Skocz do zawartości
Forum

Czy mam raka piersi?


Gość ed...61

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i miesiączkuję już od ok. 3 lat. Czytałam kiedyś o raku piersi oraz jak można sprawdzić, czy takowego nie mam. Robiłam wszystko według wskazówek i niczego nie wyczułam. Jednak dzisiaj, leżąc na łózku, wyczułam troszeczkę nad sutkiem twardego guza. Nie jest on duży, ale czuję go mocno. Gdy mam ręce opuszczone w dół, to nie ma po nim śladu, jednak gdy podnoszę prawą rękę nad prawym sutkiem go czuję. Jestem przerażona i nie wiem, co mam zrobić... Wyczytałam w internecie, że badania piersi najlepiej robić tak 7-10 dni od miesiączki... I tak się składa, że akurat 7 dni temu miałam miesiączke... Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale ostatnio też zaczęłam masować piersi, bo wyczytałam, że to im dobrze zrobi, więc może to od tych masaży...? Dodam jeszcze, że jeżeli chodzi o wygląd piersi, to nie zauważyłam na nich żadnych zmian. Sama juz nie wiem, co o tym myśleć, dlatego proszę o pomoc! Czy 16 lat to nie za mało, żeby chorować na tak poważne choroby, które dotykają najczęściej 50-latki? ;(
Odnośnik do komentarza
Witam mam 17 lat. Nie wiem czy to jest normalne ale w obydwu miejscach mam jakby zgrubienia.. nie są to guzki, bo odstają.. gdy próbuje zobaczyć, co to jest to mogę to złapać i to nie przylega do ciała.. boję się nie wiem co mam zrobić, czy to może być choroba? rak?
Odnośnik do komentarza
Witam mam 24 lata, dwa miesiące temu badałam sobie sama piersi, wszystko było w porządku. Potem zaczęłam brać luteinę, bo staram się o dziecko. Wczoraj wyczułam w prawej piersi nad sutkiem 2 cm w górę jakąś gulkę, jest twarda. Co to może być ?
Odnośnik do komentarza
Witam mam 17 lat, a moje piersi są małe. Nosze staniki w rozmiarze A.
Już od ponad 3 lat na moim prawym sutku jest jakaś krosta i ona powiększa się z dnia na dzień. Boję się. A teraz na dodatek zauważyłam, że z moich sutków wydobywa się jakaś biała wydzielina. Strasznie się boję. Pomóżcie mi. Proszę
Odnośnik do komentarza
Gość AAA...17
Witam,mam 17 lat i w prawej piersi po prawej stronie wyczułam guzek. Nie boli mnie pierś ani nie mam innych konkretnych objawów które wskazywały by na raka piersi chociaż skóra wokół sutka jest czasami "pofałdowana". Czy jest sposób by przekonać się na 100%,że to nie jest rak ale bez wizyty u lekarza?
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...