Skocz do zawartości
Forum

Co to jest zespół Polanda?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do Pani dr. Agnieszki Barchnickiej. Zainteresował mnie artykuł na temat rekonstrukcji piersi. Jestem  mężczyzną w wieku 35 lat mam wrodzony zanik mięśnia piersiowego większego zwany "Zespołem Polanda." Pytanie w związku z tym czy jest możliwa rekonstrukcja piersi np: przeszczepiając jakiś skrawek mięśnia z innej części ciała tak żeby po zabiegu mógł on normalnie funkcjonować?  Proszę o odpowiedź .....Dziękuje
Odnośnik do komentarza
Witam. Ja również mam pytanie związane z zespołem Polanda. Czy operacja rekonstrukcji mięśnia piersiowego jest wliczana w koszty NFZ czy trzeba się operować na własną kieszeń? Jeśli tak to ile taka operacja może kosztować? Proszę o odpowiedz, z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Przepraszam bardzo wiem, że lekarze na tym forum mają mnóstwo wiadomości z różnymi pytaniami. Ale czy p. Agnieszka Barchnicka (lub jakiś inny lekarz) mogłaby odpowiedzieć na pytania powyżej? Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna.
Mam nadzieję, że moja prośba nie zabrzmiała niegrzecznie lub nieuprzejmie.
Odnośnik do komentarza
Gość MarekZakowski
Witam

Mam 38 lat i zdiagnozowany zespół polanda (niedorozwój prawego większego mięśnia piersiowego)
Powoli zastanawiam sie nad jakimś zabiegiem chociaż nigdy tej kewstii nie konsultowałem.(zabiegu)
Chciałbym zapytać czy tego typu zabieg może zostać refundowany przez NFZ?
Jeżeli tak , jakie są procedury związane z ewentualnym zabiegiem , jak to się odbywa w kwetii formalnej ?
Aternatywnie , ile taki zabieg kosztuje , czy jest możliwość przeszczepieia mięśnia z innej części ciała w to niedorozwinięte miejsce
oraz czy np.rok po takim zabiegu można regularnie uczęszczać na siłownię , czy ten wszczepiony mięsień będzie sie tak samo rozwijał
jak ten zdrowy?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odp.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...