Skocz do zawartości
Forum

Dieta i środki ostrożności po operacji zaćmy


Gość el...84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el...84
Jestem po operacji zaćmy oczu. W marcu 2009 minął rok. Czy powinnam i jakie stosować środki ostrożności, żeby widzenie było bez problemów? Czy wszczepione soczewki mogą służyć już do końca życia? Mam 60 lat.
Odnośnik do komentarza
Moja babcia jest 2 miesiące po zabiegu i uważa, że lekarz nie pozwolił jej się schylać do końca życia, że nie może myć włosów pół roku itp. Czy to możliwe? Mi się wydaje, że ona coś zmyśla i udaje chorą. Dziadek miał taki sam zabieg i po 4 dniach nie było mowy o żadnym "oszczędzaniu się" Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Znam osobę, która w kilka dni po zabiegu związanym z usunięciem zaćmy (wstawieniem soczewki), wskutek gorącego prysznicu natryskującego głowę, straciła oko; oko wypłynęło. Ja oczekuję na zabieg, ale jeszcze przed zabiegiem okulista, który mnie nań kierował, uprzedzał iż po zabiegu nie można schylać się i podnosić ciężarów. Nie określał jednak przez jaki czas trzeba się od tego powstrzymywać.
Odnośnik do komentarza
No właśnie, ja też tego nie wiem. Jestem po tej operacji już 2 lata. Dźwigam ciężary, kopałam ogród,
przewalam węgiel, no i po wizycie u optyka to z widzeniem jest w porządku, ale te kilkanaście dni
po operacji to mama mi myła głowę (głową do tyłu) i przez ponad pól roku nie można się
nadwyrężać siłowo. Pozdrowienia i powodzenia
Odnośnik do komentarza

@~ada W odpowiedzi są zalecenia dietetyczne oraz rada dotycząca regularnych wizyt u okulisty :)

Po szczegółowe wiadomości zapraszamy do naszego artykułu http://portal.abczdrowie.pl/operacja-usuniecia-zacmy i na http://forum.abczdrowie.pl/, gdzie znajdziesz z pewnością jeszcze więcej porad dotyczących zaćmy. Na forum udzielają odpowiedzi także eksperci - lekarze.

Odnośnik do komentarza

To prawda .Ważne aby soczewka miała filtr UV oraz filtr światła niebieskiego. Brak filtrów wpływa na rozwój choroby siatkówki AMD. Po drugie musisz mieć wpływ kto cię operuje i ile ma zabiegów na swoim koncie. Dopiero tysiące zabiegów wykonanych przez operatora gwarantują ci brak powikłań. To wszystko oferują w One Day Clinic w Ostrawie to polska klinika w Czechach i tam można taki zabieg zrefundować taką operację z NFZ. A czekać nie musisz bo tam termin operacji nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...