Skocz do zawartości
Forum

Boję się spać. Jak temu zaradzić?


Gość do...87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 23-letnią kobietą. Mój problem to lęk przed zasypianiem i samym snem. Moje problemy z bezsennością sięgają dzieciństwa. Zawsze kładłam się późno spać, lubiłam długo siedzieć w nocy, a później spać do południa. Zresztą do tej pory tak mam. Jednak chcąc z tym walczyć, zaczęłam kłaść się wcześniej. Jednak to mi nic nie dawało, bo leżałam na łóżku po kilka godzin, przewracając się z boku na bok, czułam zmęczenie, ale nie mogłam zasnąć. Udawało się dopiero nad ranem.
Do tej pory moim głównym problemem był ten lęk, że przede mną kolejna nieprzespana noc. Na samą myśl, że znów się nie wyśpię, dostawałam szału. Jeszcze gdybym nie była zmęczona, to może bym to zrozumiała, ale zdarzało się, że wstałam o godz. 4.30, rano do szkoły, wracałam po całym dniu do domu o 21.00, kładłam się i nie mogłam spać! Następnego dnia znowu musiałam wstać tak wcześnie, a zero snu. Masakra jakaś! Jednak problem snu od jakiegoś czasu przerodził się w lęk. Jest to lęk przed duchami głównie. I to nie są moje jakieś wymysły, bo po prostu zdarza się, że przychodzą do mnie w czasie snu. Głównie są to duchy kogoś z mojej rodziny.
Wszystko głównie zaczęło się rok temu w Boże Narodzenie. W nocy "odwiedził" mnie duch mojego kuzyna. Obudził mnie jego śmiech i "kuksaniec" w żebra. To było okropne uczucie i nikomu go nie polecam! Wiedziałam, że to duch mojego kuzyna. Nawet dwa dni później przyśnił mi się On znowu. Zapytałam go "czy to On był u mnie dwa dni temu?", odpowiedź była krótka "TAK". Od tamtej pory boję się zasnąć, żeby nie przydarzyły mi się takie sytuacje. Lęk jest tak przerażający, że boję się zamknąć oczy.
Moja ostatnia dziwna sytuacja miała miejsce kilka dni temu. W noc przed "Wszystkimi Świętymi". O 4.00 rano musiałam wstać, bo jechaliśmy daleko do rodziny, udało mi się usnąć raptem na 30 minut. Jednak w ciągu tej pół godziny zdążyło się coś wydarzyć. Miałam krótki sen, że zdejmuję bluzkę od piżamy. I co w tym dziwnego? A to, że obudziłam się bez bluzki! Leżałam na wznak (nigdy nie śpię na wznak, bo nie umiem, nie lubię, i mam lęk, że coś na mnie usiądzie), z rękami położonymi na kołdrze. Okropne uczucie. Teraz od tej chwili nie śpię najlepiej. Zasypiam przy włączonym świetle albo tv. Boję się! Proszę pomóżcie! Co jest ze mną nie tak? Dodam, że wierzę w duchy i od małej dziewczynki widziałam duchy w postaci kotów, których nie widział nikt, a ja je widziałam. Pomocy!
Odnośnik do komentarza
Zgadzam się jak najbardziej z wypowiedzią pani lekarz ;d . Lecz są przypadki kiedy to duchy lubią odwiedzać żywych przynajmniej raz w roku do mnie ktoś przychodzi właśnie dzisiaj w nocy . przyszedł do mnie duch jakieś kobiety tylko nie jestem pewien kto to był tak naprawde . o powiem jak to było zasnełem kolo godziny 1,10 , okolo 2 w nocy obudziło mnie coś odrazu wiedziałe że to duch , czułem jak chodzi mi po łozku { w takich sytuacjach zamykam oczy i udaje ze spie i proboje wyczuwac co robi tu liczy się sluch i dotyk ;d wiec tak miałem zamkniete oczy i chodził po moim łozku w ta i spowrotem pozniej tak jak by polozyl sie kolo mnie i zaczął mnie dotykac dziwne uczucie zawsze mam dreszcze i poce się w mgnieniu oka 1 litr potu wychodzi ze mnie , łozko całe mokre , bardzo dziwne zjawisko po chwili czuje na ramieniu ze mnie całuje tak całus po całusku i wyzej w kierunku szyji niedość ze czułem to jeszcze słyszałem wstałem zapaliłem światło i poprosił ze by wyszedł.zostawiłem zapalone swiatło wlaczylem sobei film i jakoś zasnełem z trudem .

Proszę o komentarze
Odnośnik do komentarza
Gość Anonim :)
Przypadek jaki ma 23 letnia kobieta ... Mnie przeraża ... xD Od dawna opowieści o duchach itp. były dla mnie czymś strasznym samo odczuwanie ducha wywoływało u mnie kolosalny wewnętrzny strach ... Przypadek Dawi4 jest również jak dla mnie przerażający ... kontakt "fizyczny" z duchem również wywołuje u mnie przeraźliwy strach ... Niby nie ma się czego bać ... To tylko "duch" co może zrobić ... ale coś czego nie da się dotknąć i potrafi sprawić taki strach nie jest normalne ...
Odnośnik do komentarza
Gość MonikaChadrys28

Jesteś dziewczyno osobą medialną tak jak ja i przyciągasz duchy. Na to są dwie rady. Po prostu mówić duchom, że nie życzysz sobie ich towarzystwa i modlić się do Boga o ochronę. Działa.

Odnośnik do komentarza
Gość amalinka

mam spoy problme by spać w nowych miejscach, jak gdzieś wyjeżdżam to kilka nocy zawsze jest bezsennych, ciężko mi zasnąć, wszystko mnie budzi, za kilka dni jadę na wakacje i już mnie sama perspektywa noclegu stresuje :( co pomoż?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...