Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego dziwnie śpię?


Gość si...en

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat, jestem mężczyzną. Rok temu miałem depresję i problemy ze snem. Czułem się nieswojo, ale to już minęło. Później znów wróciło i od kilku dni nie czuję się już nieswojo, ale za to mam problemy ze snem. Ciężko jest mi zasnąć, budzę się w nocy dobre 5, 6 razy i wydaje mi się, jak bym mało spał, nie śpię głęboko jak kiedyś. Budząc się rano, wydaje mi się, że mało spałem, ale mimo to nie mam uczucia niewyspania. Tylko sen nie daje mi takiego odpoczynku jak kiedyś. Trwa to już od 2 tygodni. W dzień czuję się dobrze, nie jestem niewyspany, tylko drażni mnie to, że nie mogę się normalnie wyspać. Nie biorę żadnych leków. Nie wiem, czy nie palić papierosów kilka godzin przed snem... Co zrobić, aby lepiej mi się spało? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Witam
Mam problemy ze snem, mam 17 lat. Zasypiam dość normalnie, jednak budzę się co noc po około 4 godzinach, czasem 3. Po tej przerwie zasypiam znowu na 3,4 godziny i budzę się, rano czuję się niewyspany i zmęczony. Bywają też takie noce kiedy śpię te pierwsze 4 godziny, a dalej już nie mogę zasnąć, przewracam się z boku na bok itp..... Czy można jakoś temu zaradzić ? .
Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Jan Karol Cichecki
Witam,

z nadesłanego pytania mogę jedynie wywnioskować, iż problem istnieje. Co do jego przyczyn oraz konkretnych rozwiązań musiałbym spekulować. Istotne będzie tu zebranie wywiadu w rozmowie dotyczącej Twojej aktualnej sytuacji emocjonalnej, rodzinnej, szkolnej, zawodowej. Ważne informacje dotyczą też przebytych chorób, przyjmowanych leków, środków psychostymulujących. Niezbędną rzeczą będzie badanie lekarskie.
Proponowałbym Ci w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego - z pewnością będzie mógł przynajmniej wykluczyć niektóre problemy somatyczne.
Jeśli w Twoim mieście działa poradnia leczenia zaburzeń snu, to proponowałbym następnie udać się do tego miejsca.

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Witam. Ja cierpię na zaburzenia snu spowodowane sąsiadeczką, która przez wiele lat tępi mnie hałasując późnymi wieczorami i wczesnym rankiem. Mój organizm pomimo to broni się jak może- cudem jeszcze żyję i trzymam się, ale wiem co przeżywa cierpiący na bezsenność, gdyż przeszłam wszystkie możliwe fazy tej dolegliwości. Biorę ziołowe proszki lub inne podobne, piję ciepłe mleko przed snem. Bardzo dobrze działa na mnie "gadający telewizor", ale należy unikać światła tv i komputera- mózg odbiera je jako światło dzienne. Należy chodzić spać i wstawać o tych samych godzinach, choć organizm sam reguluje czas pobudki. SEN to zdrowie!!!!! POZDROWIENIA i życzę cichych sypialni. Monika
Odnośnik do komentarza
Witam. Mam 24 lata i nie wiem, dlaczego bez powodu budzę się w nocy po parę razy. Czasem budzę się np. 2 razy i nie śpię po 20 minut, albo tak jak ostatnio, budzę się ze 2 lub3 razy i nie śpię po godzinie czy 2. To trwa już jakiś miesiąc. Ostanie 2 dni miałem w ogóle problemy z zaśnięciem i praktycznie w ogóle nie spałem 2 noce. Czuję, że mój organizm jest osłabiony. Nigdy nie brałem żadnych proszków, też na sen. Na pewno nie jestem typem człowieka, który potrzebuje dużo snu, ale to nie znaczy, że w ogóle go nie potrzebuje. Czy można coś z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Witam. Mam 14 lat, od tygodnia śpię po 4h. Zazwyczaj jest tak, że budzę się ok. godziny 2, niestety zasypiam dopiero po 5 lub sobie zwyczajnie odpuszczam i idę do szkoły po 3 czy 4 godzinach snu. Jestem alergiczką, biorę leki, ale nie często. Śpię przy włączonym komputerze, czasem przy zapalonym świetle (boję się ciemności). Mój sen wygląda mniej więcej tak-
*22/23-idę spać, zasypiam po ok.20 min.
*2-budzę się, sprawdzam godzinę
*3-przewracam się, próbuję zasnąć
*4- wstaję, sprawdzam maila
*5-kładę się spać
*6:30-wstaję
*7:00-idę do szkoły

Kiedy budzę się w nocy, to czuję się wyspana. Czasem odnoszę wrażenie, że budzę się, gdyż moje sny są zwyczajnie nudne (?!).

Dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam problemy ze snem od urodzenia. (Do prawie 4 roku życia nie spałam w nocy ani minuty, w dzień maksymalnie 2 godziny, czasami w ogóle).
Teraz w wieku 13 lat problem nie minął, wręcz przeciwnie objawy nasiliły się. Nie śpię w ogóle po 2-3 dni, ja już zasnę śpię nie więcej niż 3 godziny. Nigdy nie wyspałam się, nie potrafię spać. W godzinach 21-5, nie chce kompletnie mi się spać, nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza

witam serdeczne nie mogę spać juz 6 dni jak zasnę to na parę min i się rzucam po łóżku jakieś mam sny dziwne myślę i nie mogę spać. Boli mnie brzuch ,głowa , ciągnie mnie na wymioty . Mozę to nerwic i za dużo myślę . Proszę co pomoc i dziękuję serdecznie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...