Skocz do zawartości
Forum

Thc - jak długo utrzymuje się we krwi, moczu i ślinie?


Gość ol...94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość użytkownik anonimowy  1111
Witam czy ta odpowiedź jest wiarygodna na 100 %. czyli jeśli nie pale a raz z głupoty zapaliłem prawie nieświadomie to ile max u mnie będzie się utrzymywać thc w organiźmie?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość Bezdomny

Używałem długo i przewlekle i niestety po miesiącu wyszedł pozytywny :( Na teście napisali, że działa do maksimum 20 dni. Rodzice nie uwierzyli, że nie paliłem o_O. Test był rekomendowany przez MONAR, więc pozdrawiam frajernie, która myśli, że umie pomóc. Pozdrawiam przypałowców.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie raczej pewne na 100% Jarosław Kosiaty (Akademia Medyczna w Warszawie): Narkotyki i Ty (pol.). narkotyk.co. [dostęp 2010-10-27]. co ten pan mówi, otoż:Tetrahydrokanabinol zawarty w marihuanie ma silną tendencję do kumulacji w organizmie. Jego okres półtrwania wynosi 50-60 godzin a metabolity są wykrywane nawet przez 14 dni od podania dawki jednorazowej. W ciągu 90 dni usunięta jest każda ilość THC z organizmu. Kumulacja THC nie jest toksyczna[16].

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem instrukcje konkretnych narkotestów, w tym drug wipe 6s, wykorzystywanego przez policję na lubelszczyźnie i w ślinie delta 9 thc (potocznie po prostu THC) faktycznie wykrywalne jest do 72h. Testy śliny wykrywają tylko psychoaktywne delta 9 thc, które szybko jest wydalane, a obecność tej substancji w ślinie wskazuje na to że dalej jest ona aktywna i wpływa na działanie mózgu. W moczu oraz krwi wykrywa się również metabolit THC, czyli THC-COOH i jego wykrywalność jest znacznie dłuższa - najdłuższa w moczu. Myślę że rezultaty przytoczone przez panią doktor są jak najbardziej wiarygodne. W przypadku badania na drodze, stosuje się raczej wyłącznie testy śliny - przecież nie każą komuś iść w krzaki na poboczu i sikać, ani nie pobiorą krwi (chociaż nie wiem co policjantom może przyjść do głowy :). Jeśli będą mieli wątpliwości co do trzeźwości kierowcy, to zawiozą do szpitala i każą pobrać próbki moczu/krwi. Jeśli wyjdzie to w badaniu, to najczęściej kończy się utratą prawa jazdy na okres jednego roku oraz karą pieniężną. Wysokość kary, jaką udało mi się ustalić z postów różnych ludzi wynosi od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Można też ubiegać się o warunkowe umorzenie, ale to już zależy od ludzi z którymi ma się do czynienia oraz okoliczności. Z posiadaniem sprawa ma się rzecz jasna dużo gorzej. Bycie pod wpływem narkotyku nie jest karalne. Karalne jest posiadanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...