Skocz do zawartości
Forum

Alergia, dyskopatia, bóle kolana i drętwienie kończyn


Gość ba...a0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie tej choroby. Jakieś 10 lat temu ukąsił mnie kleszcz. Wyjęłam go sama, po czym została mała ranka. Nie pamiętam dokładnie, co działo się z nią potem i czy miałam objawy grypopodobne, za to wiem, co dzieje się od kilku lat z nasileniem na czas aktualny. Bóle gardła od paru lat i ciągły kaszel z nieżytem nosa (gęsta różowa wydzielina) zdiagnozowano u mnie jako alergię z przewlekłym zapaleniem strun głosowych (nie mam pojęcia od czego), parę lat temu zaczęło boleć mnie kolano, ale żaden lekarz nie traktował tego poważnie, więc zaciskam zęby i żyję z tym dalej, bóle kręgosłupa w odc. szyjno-piersiowym uznano za zwyrodnienie (miałam wtedy 18 lat) i przewlekłe zapalenie nerwów (bóle miedzyżebrowe i kłucie pod łopatką).
Gdy miałam 19 lat dostałam dziwnych zawrotów głowy i podskoczyły mi leukocyty (usunięto mi wtedy wyrostek, ale leukocyty utrzymywały się jeszcze parę lat, lekarz jednak uznał, że w normach się mieszczę). Na dziś boli mnie kolano i biodro wraz z kręgosłupem, bóle brzucha od żeber aż do podbrzusza to norma, tak jak bóle gardła, kaszel i trudności z oddychaniem (jak w astmie), ciągle nawracająca anemia (omdlenia), zdiagnozowany blok serca i trudności z wysokim tętnem (110,120), przerywany, płytki sen i tiki mięśniowe. Dodam, że na studiach poskarżyłam się lekarzowi na drętwiejące ręce i nogi w nocy, to stwierdził, że jestem nadwrażliwa na prąd (zawód fizjoterapeuta). Jestem wieczne zmęczona, cierpię na zaburzenie osobowości typu borderline, przeszłam zapalenie stawu żuchwowego (?! nie mam pojęcia skąd), sypie mi się wzrok (badania okulistyczne były świetne, na małą odległość obraz mi się zamazuje i widzę podwójnie), według psychiatry mam nietypową padaczkę. Ostatnio miewam omamy wzrokowe, słuchowe czasem węchowe, napady paniki. Sytuacja się pogarsza. Na testy mnie chwilowo nie stać. Trzymam się słów lekarzy, że to nerwica, ale mimo wszystko proszę o radę. Trochę się boję. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pani doktor, mój mąż od kilku lat robi badania na boreliozę, niestety zawsze odpłatnie na zlecenie lekarza rodzinnego, nigdy nikt nas nie poinformował, że takie badania są refundowane. Jak możemy domagać się o darmowe badania skoro nie wiemy, które są darmowe. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Witam, od prawie dwóch miesięcy borykam się z bólem kolana. Byłam u różnych lekarzy ale żaden niczego nie stwierdził. Ostatnio lekarz rodzinny kazał zrobić badania na boreliozę, bo może to jest powodem. Dodam także, że mój mąż ma boreliozie. Czy w jakiś sposób mogłam się zarazić od niego.
Odnośnik do komentarza
Temat był już poruszany. Przeczytaj sobie te 2 wątki: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-borelioza-jest-zakazna http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-zdarzaja-sie-ukaszenia-2-kleszczy-zarazonych-jednoczesnie-w-tkanki-twarde-szybkie-ich-od
Odnośnik do komentarza
Witam, mam takie objawy jak: ból kolan, mięśni, kręgosłupa, łokci nadgarstków, pięt i palców u rąk i nóg, kolana i stopy to mam wrażenie, że mnie palą i jest w nich gorączka. Jednak po dotknięciu są zimne. W nocy mam problemy ze spaniem i niekiedy zawroty głowy. Lekarze twierdza, że jestem zdrowa. Czy mogą to być objawy boreliozy, chociaż nie pamiętam ugryzienia kleszcza, a już na pewno nie było rumienia.
Odnośnik do komentarza
Witam. W kwietniu zaczęłam widzieć podwójnie. Trafiłam na oddział neurologi. Wypisana zostałam na wysokiej dawce sterydów. Po tygodniu objawy ustąpiły, ale doszło wiele nowych; szczypanie na twarzy, zawroty głowy, nudności,drżenie prawej ręki i brak w niej siły, zaburzenia psychiczne. Lekarz zalecił badania na borelioze. Co oznaczają moje wyniki? Borelioza IgM dodatni ,IgG ujemny. WB IgG graniczne WB IgM ujemny
Odnośnik do komentarza
&Boże, widzisz i nie grzmisz! Najpierw sterydy czyli immunosupresja (hamująca produkcję przeciwciał), a potem testy serologiczne (badające poziom przeciwciał). To jest albo skrajna głupota, albo zamierzona manipulacja. W obu wypadkach: działanie na szkodę pacjenta.
Odnośnik do komentarza
Gość Leśniczy

Witam serdecznie, mam wielki problem z lewym kolanem w lipcu 2013 ugryzł mnie kleszcz znalazłem go wieczorem podczas kąpieli na lewej nodze wykręciłem go samemu po paru dniach pojawiła się w miejscu ugryzienia czerwona plama która z dnia na dzień była coraz większa myślałem że to uczulenie od ugryzienia (teraz już wiem nie myśl idź do lekarza) po 2 tygodniach z wielkiej czerwonej plamy zrobiła się tarcza do lotek przestraszyłem się i natychmiast udałem się do lekarza tam zapisano mi antybiotyk Doxyratio M miałem przez 3 tygodnie jeść 1 tabletkę co 12h. po 2 tygodniach kuracji znikła mi plama z miejsca ukąszenia ale pojawiło się drętwienie w lewym kolanie, kucanie, chodzenie po schodach sprawia mi wielki problem, dręczy bezsenność, codzienne bóle głowy, osłabienie organizmu trwa już to 5 miesięcy. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...