Skocz do zawartości
Forum

Dodatni wynik badania na boreliozę


Gość ew...ak

Rekomendowane odpowiedzi

P-ciała b/Borrelia igG, Western-blot - wart. graniczna V1sE dodatni, P41 dodatni (B. sens. strict), P18 sł. dodatni, P41 silnie dodatni (B. afzelii). P-ciała p/Borrelia IgM, Western-blot - dodatni, OspC (B. garinii1) dodatni, OspC (B. sens. strict) dodatni, OspC (B. garinii2) dodatni, P41 (B. sens. strict) silnie dodatni. Na wyniku są opisane testowane prążki. Proszę o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Izabela Brym
Witam. Przeciwciała świadczą nie tyle o obecności choroby, co o naszej odpowiedzi na nią (obronie). Przeciwciała w klasie IgG mogą utrzymywać się nawet całe życie. Z kolei przeciwciała w klasie IgM powinny zaniknąć do 6 miesięcy po leczeniu. Jeśli tak się nie stanie, świadczyć to może (ale nie musi) o przewlekaniu się choroby. Znaczenie ma również dynamika zmian miana przeciwciał (powinno się obniżać). Na razie nie wymaga Pani leczenia, ale dobrze byłoby powtórzyć badania za 4 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Hallo! PROSZĘ MI ODPOWIEDZIEĆ BO SIĘ DENERWUJĘ. MÓJ SYN miał teraz w styczniu po raz drugi badaną krew pod względem Boreliozy, ponieważ w sierpniu 2009 ugryzł go kleszcz i nie miał żadnych do tej pory objawów, ale niestety badanie krwi wykazało, że ma przeciwciała. Dostał antybiotyk, który brał przez 3 tygodnie, następnie 3 miesiące przerwy i teraz w styczniu miał jak się okazało jeszcze więcej IgG-200 niż za pierwszym razem. Lekarz kazał go obserwować, ale ja się obawiam, żeby kiedykolwiek i jakiekolwiek objawy się nie pokazały. Lekarz powiedział, że jeżeli nie ma żadnych objawów tzn., że organizm w ten sposób się broni. Ale ja nie wiem co mam o tym sądzić? Proszę o odpowiedź. Chciałam jeszcze nadmienić, że IgM-jest negatywne. Pozdrawiam J.Sliwka
Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Izabela Brym
Witam.
Lekarz ma rację. Jak pisałam wyżej, przeciwciała świadczą o obronie organizmu. Te w klasie IgG mogą się utrzymywać całe życie i nie musi to oznaczać aktywnej choroby. Jeśli syn nie ma objawów, Wyniki przeciwciał w klasie IgM (tj. świeżych) są ujemne, do tego był wcześniej leczony odpowiednio długo, to nie wymaga dodatkowej kuracji antybiotykiem. powinna Pani jednak pamiętać o tym, że syn przechodził boreliozę, jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy i poinformować o tym lekarza.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Moja córka została ugryziona przez kleszcza w sierpniu 2009r. Test Elisa wyszedł ujemny i dziecko nie ma do tej pory żadnych objawów. Czy jest możliwe aby np. za pół roku u dziecka zaczęły występować jakieś objawy w związku z tym ugryzieniem? Czy powinnam robić ponowne badania?
Odnośnik do komentarza
Ja też miałam coś z okiem po wylądowaniu pierwszy raz w szpitalu,nie dociągałam lewego oka w lewą stronę i niewyraźnie widziałam. Ale leczono mnie sterydami, bo niby nawrot niedoczynności tarczycy, ale ona jest dalej w porządku. Jest od kilku lat "uśpiona".
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...