Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę interpretować wyniki badań na boreliozę?


Gość ku...ki

Rekomendowane odpowiedzi

20.10.2009 r. zrobiłem badania na boreliozę. Wyniki to: Anty-Borelia IgG - 0,780 index - zakres wartości ref.: wynik dod. >+ 1,1, wynik wątpl. 0,800 - 1,099, wynik ujemny poniżej 0,800; Anty - Borelia IgM - 3,337 index - zakres wartości ref.: jak wyżej. Lekarz przepisał mi antybiotyk (nazwy nie pamiętam) przez okres 20 dni. Po 7 dniach od zakończenia kuracji antybiotykowej zrobiłem ponowne badania i następne wyniki to: Anty- Borelia IgG 1,032 index; Anty-Borelia IgM 2,274 index, przy zakresach ref. jak wyżej. Nadmieniam, że badania krwi robiłem dopiero po pojawieniu się rumienia w miejscu, skąd usunąłem kleszcza.
Odnośnik do komentarza
Witam proszę o pomoc w interpretacji testów mojego 12 letniego syna na obecność boreliozy. Borelioza IgG >200 RU/ml,Borelioza IgM 171,07 RU/ml. Poniżej napisano wynik ujemny poniżej 16,0, wynik niejednoznaczny 16,0-22,0 wynik dodatni powyżej 22,0.
Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaa556
Witam
Mam 21 lat ok 3 tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz, powstał maly rumien ale calkowicie to zbagatelizowałam.
Dopiero kiedy zaczelam sie zle czuc; przemeczenie bol miesni stawow itd postanowilam isc do lekarza ktory od razy zlecil badanie oto moje wyniki:

IgG; 2,08
IgM; 0,82

Normy w IgG: ujemny < 0,20
dodatni>0,20
Normy w IgM: ujemny0,32

Czy w takim stadium jest mozliwe calkowite wyleczenie ??
Z góry dziekuje
Marlena
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...