Skocz do zawartości
Forum

Czy borelioza może wrócić?


Gość saf...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 23 letnią kobietą ok 5-6 lat temu przechodziłam boreliozę. Leżałam prawie 2 tyg w szpitalu, podawany był antybiotyk. Trafiłam tam z powodu kleszcza. Moje główne objawy, które zmusiły mnie do wizyty u lekarza to: ciągłe zmęczenie, senność, ciągłe bóle głowy, zmiany nastrojów, smutek. W szpitalu rozpoznano boreliozę i tak jak napisałam było przeprowadzone leczenie i jako "zdrową" wypisano mnie do domu. Od 3-4 lat obserwuje ponownie u siebie takie objawy. Do ciągłej senności mimo odpowiedniej ilości snu, chronicznego zmęczenia, ciągłych bólów głowy, zmiany nastrojów doszło niskie ciśnienie (nawet czasami 80/50, mimo iż zawsze miałam książkowe ciśnienie) oraz spłycenie oddechu. Byłam już u kilku lekarzy, którzy twierdzili że to nic takiego, że już taka "uroda" mojego organizmu, że mam niskie ciśnienie i co za tym idzie resztę objawów. Przez przypadek trafiłam na tę stronę i zaczęłam się zastanawiać czy jest możliwy nawrót choroby? Czy borelioza mogła powrócić i spowodować takie objawy? Chce mi się już płakać, bo lekarze patrzą na mnie jak na symulantkę, a ja naprawdę nie mam na nic siły i się źle czuje.. Proszę pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Każda podpowiedź jest dobra, to prawda lekarze w przychodniach mają słabe informacje na temat tej choroby. Uważam, że lekarz Ł Dubielecki ma wiele wiadomości na temat tej choroby. Ja jestem po kuracji antybiotykowej. Czułam się lepiej, ale od paru dni znowu boli mnie głowa, stawy, mięśnie i kości -zaczyna się wędrówka od lekarza do lekarza. Kuracje antybiotykową przechodziłam w grudniu 2009, leżałam w szpitalu. Jestem bardzo nerwowa.
Odnośnik do komentarza
Czytam przerażona mam to samo stawy ,kości,mięśnie, teraz płuca, grypy jesień-wiosna, włosy wypadają. Niby infekcje szpital, antybiotyki jakiś czas dobrze i powtórka. W lecie wysypki, puchnięcie, nie mogę wyjść na słońce, zmęczenie totalne, mało śpię, noce z przerwami, stany lękowe, nerwy itd. Kleszcz ogryzł mnie 10 lat temu lekarze na słowo kleszcz nie reagują, zmieniają temat. Od 3 lat b...... źle, badań masę, wyniki dobre, a ja czuję, że słabnę coraz bardziej. Mają mnie za udawaczkę.
Odnośnik do komentarza
Bolerioza na pewno, bo nie ma takiej choroby.

Ale borelioza już tak. Brak odpowiedniego leczenia skutkuje nawrotami choroby. Na szczęście najczęściej nie są to zmiany trwałe i przy odpowiednim leczeniu można liczyć na wyleczenie w 100%.
Odnośnik do komentarza
Gość anonimowa odpowiedż
Ja dopiero teraz sam po przestudiowaniu stron o bolerioze i namowie znajomego poddałem się badaniu
krwi. Miałem wątpliwości ale wynik chyba mówi sam za siebie lgG 17,1 AU/ml. Od dłuższego czasu tj ok 4 lat miewałem zawroty głowy, skurcze nóg i rak. obecnie od ok miesiąca głowa mnie nap... i nocami budzą mnie skurcze dłoni, ponadto siada mi wzrok, głośne gadanie i światło mnie drażnią. To chyba 100 % bolerioza. Tylko teraz co dalej. W mojej miejscowości nie ma konkretnego lekarza, gdyż od dłuższego czasu próbowałem znaleźć przyczynę moich dolegliwości i niestety bez większego efektu. Masaże na kręgosłup itp. nie pomagały mi na czucie w rękach. Ogólna porażka. Prywatnie nie stać mnie na wizyty. Jutro idedo lekarza pierwszego kantaktu zobaczymy co on mi doradzi ;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...