Skocz do zawartości
Forum

Jak wyleczyć ukąszenie przez muchę końską?


Gość ma...a3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mniej więcej w sierpniu 2009 ukąsiła mnie mucha końska. Okazało się, że mam na nią uczulenie i nastąpiła silna reakcja uczuleniowa z dusznością i obniżeniem ciśnienia. W związku z takim problemem zadałem pytanie odnośnie odczulania, ale w innym miejscu tego portalu. Poczekamy zobaczymy. Wczoraj coś mnie dziabnęło znowu, tym razem dopiero po 10-15 minutach, zaczęło się coś dziać! Ale tym razem ciśnienie poszło w górę do 170/100 tętno 110....ciekawe?! Wsparłem się m*** więc z oddychaniem ekstra, po dojechaniu do pogotowia - już ciśnienie na 140/90/ 90 - tam spojrzano na mnie nieco dziwnie...i wysłano do domu, hmmm może mi nie uwierzyli?
Odnośnik do komentarza
Mnie także ukąsiła mucha końska. Po ukąszeniu zostala mi czerwona napuchnięta plama, która cały czas rosła. Po dwóch dniach od ukąszenia, gdy plama była już wielkości dłoni pojechałam do lekarza. Lekarz przepisał ma tabletki Z...(raz dziennie) oraz maść do smarowania tej plamy dwa razy dziennie. Mi pomaga bo opuchlizna i zaczerwienienie już znikają. Powodzenia w leczeniu.
Odnośnik do komentarza
Gość Malgorzata x99
Moja corke ukasila mucha konska i powstalo zaczerwienienie wielkosci jaja miejsce na przedramieniu bylo bardzo spuchniete pojechalam do lekarza ,on przepisal fenistil. Ja jak to zobaczylam natychmiast wzielam z lodowki cos do chloduzenia przylozylam cebule samrowalam masciami i co zauwazylam po przylozeniu cebuli zaczerwienione miejsce bylo coraz jasniejsze i sie zmniejszalo ,a to tak nastapilo spatanicznie przyszla mi mysl ,ze moze cebula i dzis weszlam na forum i ktos napisal recepta babci to cebula i cytryna,a wiec to prawda najlepsza jest cebula.pozdrawiam wszystkich nie dajcie sie ukasic,a najlepiej zakladac cos cienkiekgo z dlugim rekawem latem tam gdzie sa pola i sa konie w poblizu.Malgorzata
Odnośnik do komentarza
Gość bij muchy

Mnie dwa lata temu taka mucha ugryzła w palec ze ślubną obrączką to musiałem ją brzeszczotem przeciąć bo tak spuchł aż zrobił się siny od ucisku obrączki a w tym roku zaliczyłem dwa ugryzienia w ciągu jednej chwili jedną w nadgarstek drugie centralnie w środek czoła przez co wyglądam jak bym był fanem star trek bo miałem olbrzymią banie na środku czoła z ugryzienia sączy się bezbarwna ciecz która szybko zasycha prawdopodobnie osocze na trzeci dzień opuchlizna z czoła zaczęła schodzić i obsuwać się ku dołowi przez co mam koło oczu na wysokości nosa dwa olbrzymie wory i znów przypominam postać mutanta trochę się boję czy te worki znikną i co się stanie z tym płynem dziś jak nie znikną do 16 to idę do lekarza zobaczę co powie. Opuchliznę smarowałem maścią Fenistil. P.s co ciekawe te muchy to mam wrażenie ze tylko usiądą na skórę i jest problem, bardzo szybko muszą wbijać ten jad.

Odnośnik do komentarza

Tez mnie ugryzla ta mucha. W obie nogi. Teraz mam bąble z czego jeden zupełnie czarny (chyba od krwi). Smaruję maścią z antybiotykiem i biorę antyhistaminy. Mam 4 miesiecznego malucha. Moje pytanie czy mogę karmic piersią?

Odnośnik do komentarza
Gość murzyńska dżungla

@~Marta S: jeżeli to antybiotyk to nie powinnaś go karmić.. (mam 16 lat moja ciocia jak bierze leki na ból głowy to nie karmi dziecka przez około 24h ) a antybiotyk to chyba nie powinnaś (ale mam tylko 16 lat więc mogę sie mylić)

Odnośnik do komentarza

A jak nazywaja sie takie niewielkie muchy, ktore obsiadaja konie i rowniez gryza ludzi, tylko ukaszenia przypominaja ukaszenia komarow. Swedza tak samo, roznica jest tylko taka, ze slady sa niesymetryczne.
Wlasnie wrocilismy z rodzina od koni i ja jestem cala pogryziona, zreszta nie pierwszy raz. Jesli ktos kojarzy, jak sie te muchy nazywaja, bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

W Polsce ilekroc ladowalam na pogotowiu po ugryzieniu przez konska muche, lekarze smiali sie ze to fanaberia. Jakas masc i oczywiscie antybiotyk za 300 zl. W zeszlym roku znowu mnie ugryzla konska mucha, tyle ze tym razem to bylo w Wielkiej Brytanii. Powtorka z rozrywki, pogotowie i tym razem szpital. Zrobiono mi badania krwi, ktore wykazaly, ze jestem uczulona na konskie muchy. Od tego momentu nosze przy sobie adrenaline w zastrzyku (podobny do insuliny w zastrzyku). Szkoda, ze polscy lekarze bagatelizuja reakcje alergiczne.

Odnośnik do komentarza

Po ukąszeniu spuchła mi mocno ręka a przy lekkim potarciu ciała wychodziły pęcherze swędzące i piekące.

Lekarz od chorób  skórno wenerycznych przepisał mi wapno i tabletki odczulające -pomogło.Można po ukąszeniu     przyłożyć  plasterek cebuli robić okłady z wody z odrobiną octu i łykać wapno.                                                  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...