Skocz do zawartości
Forum

Czym różni się IgG od IgM?


Gość ma...89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 20 lat, stwierdzono u mnie boreliozę, gdyż nosiłem w sobie nóżkę kleszcza przez około 3 tyg. od jego wyciągnięcia. Dobrze się czuję i nie odczuwam żadnych objawów. Przede mną jeszcze test western-blot oraz zażywam antybiotyk o nazwie Doxycyclinum. Czym różni się IgG od IgM?? Przy czym IgG mam ujemne (2,32), a IgM dodatnie (46,58) - co to znaczy? Jestem w jakimś stadium choroby? Jakie są szanse na wyleczenie, jeżeli to wszystko działo się w okresie 40 ostatnich dni. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Odnośnik do komentarza
W boreliozie,aktywnym zakażeniu, mogą być:
-p/ciała IgM.To raczej nie budzi wątpliwości.
-p/ciała w klasie IgG.Czyli moze być czynne zakażenie z samymi p/ciałami w klasie IgG,podobnie jak to jest np w gruźlicy(gruźlica jest wywoływana przez bakterię mającą podobnie jak krętek boreliozy formę L).Dowodem na to są np-obok utrzymujacych sie obj klinicznych-dodatnie PCR czy LTTborelioza
-moze nie być żadnych p/ciał
Może być borelioza bez p/ciał czyli inaczej seronegatywna.Wykazano,że b często seronegatywna postać boreliozy dotyczy neuroboreliozy,bo w pł m-rdz często,nawet w 40%, obserwuje się same kompleksy immunologiczne(a wtedy test np Elisa czy Western-blot wychodzą ujemnie).Ponadto wykazano,że krętki Borrelia mogą niszczyć limfocytyB produkujace przeciwciała
dr P Kurkiewicz
Odnośnik do komentarza
Moja córka ma kolejno następujące wyniki:
24.11.2008 r.
IgG - ujemny; IgM - 14,9
30.06.2009 r.
IgG - 2,9; IgM - 14,04
9.09.2009 r.
IgG - 0,48; IgM - 17,52
Objawów choroby nie ma żadnych.
Jak to zinterpretować, bo opinie lekarzy z którymi rozmawialiśmy są niejednoznaczne.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Grzegorz
Odnośnik do komentarza
Witam.
Mam problem z szybkim odczytaniem wyników oraz z interpretacją.
IgG-34,29
IgM- 15,16
Przy czym ugryzienie kleszcza nastąpiło ponad miesiąc temu7.
Wystąpiły u mnie promieniowe ślady uczulenia - jak po ugryzieniu oraz lekkie drętwienie ręki- na której zostałam ugryziona. Natomiast nie odczuwam innych objawów typu gorączka itd.
Czy jestem chora?
Pozdrawiam:
Joanna (lat 22)
Odnośnik do komentarza
Witam serdecznie. Moja siostra robiła badania w kierunku Boreliozy i jej wyniki są następujące: IgG 32,24 a IgM 6,05. Jak zinterpretować te wyniki i co zrobić w sytuacji gdy są one niepokojące ?? Dziękuję z góry za odpowiedź. Justyna
Odnośnik do komentarza
Witam. Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyniku IgM = 56,86 RU/ml natomiast IgG = 118,67 RU/ml przy czym w obu norma jest do 22. Mam problemy ze stawami kolanowymi i bardzo boli mnie, pulsuje mi w głowie z tyłu. Czy te wyniki mają coś z tym wspólnego?
Odnośnik do komentarza
Witam, moje wyniki to''klasa lgG ujemny 6.40 , klasa lgM dodatni 31.18 Mam w kilku miejscach rumień wędrowny, jestem po 3 miesiącach kuracji antybiotykowej i zamiast pozbywać się tych rumieni wychodzą w innych miejscach. Lekarz twierdzi, że nie może już więcej zapisać terapii antybiotykowej, że organizm powinien już walczyć dalej sam. Czy to prawda? Co robić dalej?
Odnośnik do komentarza
WITAM MÓJ WYNIK IgG 5.63 ,IGm150 UTRZYMUJĄ SIĘ BÓLE MIĘŚNI, ZŁE SAMOPOCZUCIE, PODWYŻSZONY POZIOM HEMOGLOBINY. LEKARZ POWIEDZIAŁ MI, ŻE MIMO DOBREJ KURACJI ANTYBIOTYKOWEJ NIE PRZYNIOSŁA EFEKTU KLINICZNEGO. CO ROBIĆ DALEJ? PROSZĘ O POMOC.
Odnośnik do komentarza
Witam! Moje wyniki w okresie od 2002r (testy Elisa):
2002 - 2005: Ig M - ujemny, Ig G - ujemny,
2006: Ig M - 1,0, Ig G - ujemny,
2007: Ig M - 1,0, Ig G - 0,9 (Western blot - wynik ujemny)
2008: Western blot Ig M - ujemny, Ig G - dodatni, Elisa Ig M - ujemny, Ig G - 2,5
2009: Ig M - ujemny, Ig G 1,9.
Jutro jadę na badania do Białegostoku, bo nie wiem o co w tym chodzi i czy jestem zdrowy? Ponoć jestem zdrów jak ryba, oby tak było. Pozdrawiam Wszystkich.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...