Skocz do zawartości
Forum

W oczekiwaniu na diagnozę


Gość po...a2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu wchodzę na tę stronę, ale wcześniej nie miałam odwagi by się odezwać. Jestem z Łodzi. Mam syna w wieku 4lat, od września chodzi do przedszkola. Na tą chwilę nie mam jeszcze żadnej diagnozy, ale jesteśmy już po obserwacji w Noviculi, jeszcze czeka nas jedna wizyta z diagnozą. Chciałam spytać czy po uzyskaniu takiej diagnozy dziecko pozostaje w zwykłym przedszkolu czy może też trzeba przepisać do integracyjnego? Mój syn bardzo lubi kontakt z dziećmi, pani powiedziała że od września zrobił duże postępy, coraz częściej integruje się z grupą. Najgorzej jest jak mają czas wolny, wtedy nie wie co ma z sobą zrobić i chodzi bez celu. Bardzo bym chciała aby odezwał się do mnie ktoś, kto ma podobne problemy i jakiekolwiek opinie na temat Noviculi. Czy po diagnozie rodzice są zostawieni z tym wszystkim sami sobie?
Odnośnik do komentarza
Gość oliwia56
Mój wnuczek za 3 miesiące też skończy 4 latka, jest dzieckiem autystycznym, z tym że ma bardzo lekki autyzm, również chodzi do przedszkola integracyjnego, na terapię sensoryczną i behawioralną, ma zajęcia z logopedą, chodzi na hipoterapię, robi bardzo duże postępy od czasu chodzenia na terapię, poza tym leczony jest u homeopaty, jest na diecie, uważamy, że ma duże szanse na normalne życie, ale przed nami lata ciężkiej pracy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
U mojego syna w wieku 4 lat zdiagnozowano autyzm. Z przedszkolem była dość nieprzyjemna sytuacja. Chodził do przedszkola integracyjnego lecz jako niezdiagnozowane dziecko do zwykłej grupy. Przedszkolanki zwróciły uwagę, że synek potrzebuje więcej pomocy niż inne dzieci oraz że nie bawi się z kolegami. Po jakimś czasie stwierdziły, że nie mają doświadczenia z dziećmi wymagającej tak dużej pomocy, po cym poinformowano nas, że w następnym roku nie ma dla niego miejsca. Powiedziano nam, że w ty przedszkolu jest grupa integracyjna, lecz Marcel nie dostanie tam miejsca ponieważ mają nowe dzieci na to miejsce. Byłam zła, bo moje dziecko chodziło już rok do tego przedszkola, lecz nit nie chciał nim się zająć. W wakacje diagnoza autyzm i szukanie nowego miejsca w przedszkolu. Nasze szczęście, że diagnozę otrzymaliśmy 31 sierpnia, a miejsce w przedszkolu integracyjnym pod koniec lipca. Dowiedziałam się, że z tą diagnozą Marcel nie otrzymałby miejsca w przedszkolu. Teraz ciągle się boję, że znów będą go chcieć usunąć, stwierdzą, że dziecko autystyczne to dla nich za dużo i... wszystko od nowa. Tylko teraz byłoby to przedszkole heilpedagogiczne (max 6 dzieci i każde z problemami ) : Od zdrowych dzieci on się wiele uczy robi postępy, powoli ale jednak. Jeżeli zdiagnozują twojego syna życzę dużo cierpliwości i siły przebicia. Bo ty walczysz o swoje dziecko a inni widzą dziecko chore równa się problem. Nie poddawaj się zauważaj dobre strony. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Witam! Rodzice bardzo często uciekają od diagnozy z powodu dużego lęku, który często towarzyszy zagubionym rodzicom. Oni sami potrzebują czasu na zaakceptowanie myśli, że z moim dzieckiem dzieje się coś nie tak, ale szybka i dobrze postawiona diagnoza daje szansę naszemu dziecku na rozpoczęcie właściwej terapii i odpowiedniego poziomu kształcenia. Dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera powinny chodzić do przedszkoli integracyjnych wtedy naprawdę dużo się uczą. Aby umieścić dziecko w przedszkolu integracyjnym niezbędne jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w placówkach integracyjnych. Takie orzeczenie wydaje specjalistyczna poradnia psychologiczno – pedagogiczna. Orzeczenie trzeba złożyć do przedszkola najpóźniej chyba do końca marca, bo placówka musi zorientować się ile ma dzieci z orzeczeniami. Jeżeli podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie to nasz maluch we wrześniu przekroczy próg przedszkola. Z diagnozą autyzmu przysługuje jeszcze jedno orzeczenie o niepełnosprawności i dodatek pielęgnacyjny oraz z ośrodka pomocy społecznej usługi SUO. Kochani rodzice taka diagnoza to jeszcze nie wyrok śmierci w wielu przypadkach po autyzmie zostaje złe wspomnienie. Pamiętajcie im wcześniej postawiona diagnoza tym większe szanse waszego dziecka.
Pozdrawiam Beii i trzymam kciuki:)
Odnośnik do komentarza
Gość margo2006
Dziękuję bardzo za komentarze. Nie wiem naprawdę jak wy sobie radzicie z tymi wszystkimi problemami na co dzień. My z mężem do tej pory nie możemy się oswoić z tą myślą, że nasze dziecko ma w lekkim stopniu autyzm. W noviculi napisali nam, że dziecko posiada cechy autystyczne a więc nie nadaje się z taką opinią do przedszkola integracyjnego. Wiadomo, że w zwykłym przedszkolu nie ma jakiś dodatkowych zajęć dla takich dzieci. Gdzie dalej szukać pomocy? Powinniśmy iść z synem jeszcze do logopedy, napiszcie czy potrzebne jest skierowanie i od kogo? Ponieważ syn często choruje postanowiliśmy z nim pojechać do dr.Bross do Warszawy, bo czytając opinie, że ta wizyta bardzo pomaga np. w ruszeniu mowy u dziecka postanowiliśmy spróbować.
Odnośnik do komentarza
Witam,
po pierwsze należy wyjaśnić kwestię ,,cechy autyzmu" Czasy kiedy diagnozowano autyzm tylko u dzieci bardzo zaburzonych najczęściej również z upośledzeniem umysłowym mam nadzieję, że minęły. Autyzm jak każda jednostka chorobowa może różnić się nasileniem objawów jak również różnym poziomem funkcjonowania dziecka. Zależy to od wielu czynników. Tak więc cechy autyzmu są porostu autyzmem wyżej funkcjonującym lub lekkim. Wprawdzie klasyfikacja ICD -10 nie rozróżnia takiego podziału ale dla rodziców takie nazwy są bardziej przystępne i dają możliwość wnioskowania na temat rokowań dziecka. Dzieci z autyzmem jak najbardziej powinny uczęszczać do przedszkoli integracyjnych. Jestem bardzo zdziwiona, że napisałaś, że Twoje dziecko z taką diagnozą nie nadaje się do przedszkola integracyjnego. Sory, ale to jakieś bzdury i jestem ciekawa kto Ci je opowiada. Napisz gdzie mieszkasz, bo widzę, że masz strasznie mało informacji, co robić i gdzie szukać pomocy. Co do dr Bross to powiem szczerze, że nic nie słyszałam ale z tego co piszesz jeżeli ma być to jedna wizyta, która ma pomóc, to lepiej wydaj te pieniądze na coś innego. Naciągaczy, którzy leczą autyzm cudownymi lekami jest niestety coraz więcej. Na początek poszukaj dobrego gabinetu Integracji Sensorycznej, zrób diagnozę i zacznij działać. Jest to najważniejsza terapia dla dzieci z autyzmem. Poczytaj sobie o diecie i o leczeniu grzybów w przewodzie pokarmowym. Zapisz dziecko do neurologopedy, na zajęcia Ruchu Rozwijającego Metodą W. Sherborne, muzykoterapię, zajęcia grupowe, pedagogiczne, dogoterapię lub hipoterapię.
Pamiętaj jedno! czas ucieka i nie ma na co czekać tylko działać!!
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Droga Margo 2006. Komentarz Beti jest jak najbardziej wiarygodny, musisz działać bardzo szybko, inaczej twoje dziecko będzie naprawdę nieszczęśliwe, a wiem, że kochacie je bardzo i chcecie jak najlepiej. Tak to prawda, że ciężko się z tym oswoić, ale trzeba, gdy moja synowa mi powiedziała w ubiegłym roku, że mały ma cechy autystyczne, nie mogłam uwierzyć. Szybko zabrałyśmy się do pracy, najpierw był neurolog, potem psycholog, psychiatra, logopeda, wczesne wspomaganie, w końcu mały dostał orzeczenie. Zapisaliśmy go do przedszkola integracyjnego, uczęszcza na terapie behawioralną i sensoryczną, ma logopedę, chodzi na hipoterapie, ma również swojego pieska, już rok walczymy i efekty są naprawdę widoczne. Jest na diecie, od ubiegłego roku. Widoczna jest wielka zmiana, więc jak widzisz trzeba walczyć i działać szybko. Jeżeli chcesz coś jeszcze wiedzieć napisz w komentarzu, możemy też wymienić się mailami. Jeżeli masz jakieś pytania, a nie o wszystkim chcesz pisać publicznie. Pozdrawiam Cie serdecznie i czekam na odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Dziękuje za słowa otuchy myślę, że jestem na dobrej drodze, bo byłam na tatrzańskiej 109 u psychiatry dziecięcego. Pierwsza wizyta prywatna 100zł, następne na kasę chorych w kwietniu idę na badania psychologiczne z dzieckiem. Na następną wizytę u psychiatry tą na kasę chorych niestety dopiero w czerwcu. Czytałam, że na tatrzańskiej są również zajęcia z integracji sensorycznej i jeżeli będzie taka potrzeba to nas tam skierują. Czy od razu się zapisać nie czkając na następną wizytę u psychiatry? Ja wiem, że czas jest ważny, ale jak człowiek czegoś nie wie to lekarze z własnej woli nie powiedzą. W maju mam wizytę z integracji sensorycznej i jeszcze jedną w lipcu myślę, że to wszystko jest mało. Mam namiary na surdologopedę i też muszę się umówić. Ponieważ niektórzy pisali, że homeopatia klasyczna pomaga. Pojechaliśmy z mężem do Warszawy dostaliśmy 6 szt granulek leku, następna wizyta w czerwcu. Jeżeli chodzi o przedszkole integracyjne to na razie nie mamy na nie szans, bo w diagnozie powinno być napisane autyzm wczesnodziecięcy a nie cechy autyzmu, na tej podstawie nie dostanę orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z poradni psychologiczno pedagogicznej. Naprawdę uważam, że to forum to wspaniała rzecz, bo więcej tu jest informacji niż gdziekolwiek indziej. Droga oliwio56 ja jeżeli chodzi o konto mailowe to mam, ale za bardzo nie umiem z tego korzystać. Ewentualnie mogę podać nr gg. Pozdrowienia i do usłyszenia bo na pewno nie raz będę o niektóre rzeczy pytać. Szkoda że nie odezwała się do mnie żadna osoba z Łodzi, bo nie ma to jak móc pogadać z człowiekiem w realu przynajmniej dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Witaj. Podaj nr gg to odpisze, tak musi być koniecznie orzeczenie żeby wysłać dziecko do przedszkola integracyjnego. Musisz o to walczyć, bo stracisz jeszcze inne formy terapii, jak będziesz u psychologa, porozmawiaj szczerze, powiedz, że bardzo ci zależy na tym żeby dziecko miało jak najwięcej godzin, dietę prowadź i nie rezygnuj z homeopatii, to naprawdę wspaniała sprawa. Ja dość specyficznie podchodziłam do tego, ale teraz widzę, że warto. Pozdrawiam serdecznie. Oliwia.
Odnośnik do komentarza
Gość margo2006
Mój nr gg to 8754566, właśnie się ostatnio dowiedziałam, że nie mam jeszcze pełnej diagnozy, dlatego wcześniej wpisano mi te cechy autystyczne. Z homeopatii nie zrezygnuję, chociaż na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jedyna poprawa po lekach to to, że syn zaczął zwracać większą uwagę na świat i rzeczy, które się dookoła jego dzieją. Moim największym marzeniem jest żeby rozwinęła się mowa spontaniczna.
Odnośnik do komentarza
Gość margo2006
Droga beti niestety u nas w Łodzi te czasy nie minęły i diagnozowane są tylko dzieci ewidentnie zaburzone. My 18 maja byliśmy ponownie na obserwacji w naviculi i po 40stu minutach pani psycholog stwierdziła, że na ta chwilę wycofuje się z cech autystycznych, które mi wypisała w zaświadczeniu. Pełnej diagnozy jeszcze nie mam ale na tą chwilę brzmiała by, że moje dziecko autyzmu nie ma. To do przedszkola integracyjnego to żeby się do takowego dostać trzeba mieć orzeczenie o potrzebie kształcenia, a na tą chwilę nikt mi takiego nie wyda, bo nie ma podstaw. Nie wiem czy oni wszyscy zapomnieli, że w tej chorobie są wycofania i postępy, teraz mój syn jest pobudzony i idzie do przodu jest bardziej kontaktowy ale w każdej chwili może się to zmienić. Najgorsze są te humory i histerie z niczego. Mowa jest ale nie spontaniczna gada słowa, które zna ale nieadekwatnie do sytuacji. Wiem, że dużo pomogłaby mu integracja sensoryczna ale prywatnie mnie nie stać, 1 godzina to koszt 80zł, a co to jest 1 godzina. Też w zwykłym przedszkolu miałam problemy, bo teraz w grupie jest pani do pomocy, ale od września jak pójdzie do starszej grupy już takowej pani nie ma i będzie problem jak nie będzie chciał uczestniczyć w zajęciach, to kto się nim zajmie.
Odnośnik do komentarza
Witam jeżeli się wycofali z autyzmu to jaką diagnozę postawili lub co zasugerowali? Czy to jest ośrodek, który się zajmuje diagnozą autyzmu? Czy raczej wszystkim i niczym? Napisz mi czym argumentowała, że to nie jest autyzm? Pamiętaj, że ostateczną diagnozę stawia lekarz psychiatra, który najczęściej współpracuje z psychologiem.
Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Witam. Mam czterolatka z orzeczeniem autystyk atypowy. Jakie badania powinnam mu zrobić? Czy przed zastosowaniem diety robi się jakieś szczegółowe badania laboratoryjne? Help. Jak wy się w tym kobiety łapiecie?
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...