Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być autyzm dziecięcy?


Gość kar...cz

Rekomendowane odpowiedzi

Boję się, że to autyzm dziecięcy. Mój syn kończy za kilka dni 4 lata. Dopiero zaczyna mówić, ma problemy z wyraźną mową, więc uczęszcza na zajęcia do logopedy. Od września chodzi do przedszkola i robi to z przyjemnością, ale ostatnio usłyszałam od pan, które się nim zajmują, że może skoro ma problemy z integracja z grupą to może jakiś autyzm dziecięcy, ale łatwo osobom niewykwalifikowanym wydawać osądy.
Mój syn: - ma problemy z dogadaniem się z rówieśnikami (myślałam, że to z powodu słabo rozwiniętej mowy i tego, że od małego wychowywał się sam), - nie lubi rysować i się brudzić, - ciężko utrzymać go przy jednym zadaniu dłuższą chwilkę, - lubi dużo oglądać TV (to jest nasz największy błąd), - słowa "zaraz" lub 'za chwilkę" raczej nie ma jego słowniku. To tak w małym zarysie te bardziej negatywne cechy: A teraz kilka zalet: - nie bije dzieci i nigdy nie był agresywny, - mowa się rozwija i coraz więcej mówi, nawet pełnym zdaniami, - jest uśmiechnięty i uwielbia wściekać się nami, przytulać i całować, - rozumie wszystko co się do niego mówi i jeśli czegoś nie umie powiedzieć to świetnie nam objaśni nam czego potrzebuje. Kocham moje dziecko i nie pozwolę go skrzywdzić niesłusznym osądami. Mam już umówioną wizytę u neurologa i neuro-logopedy. Powinnam jeszcze chyba umówić go na spotkanie z psychologiem dziecięcym. Czy powinnam coś jeszcze zrobić?
Odnośnik do komentarza
Proszę się nie przejmować tym co powiedziały Panie z przedszkola. Nie zrobiły tego być może złośliwie, lecz zaalarmowały coś co może ich zdaniem jest ważne i niepokojące. Warto pójść do specjalistów i porozmawiać o tym co Panią martwi. Jeśli synek będzie potrzebował pomocy to warto zareagować w miarę szybko. Jestem mamą synka z cechami autystycznymi. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Gość justyna44444
Panie przedszkolanki zachowały się faktycznie niedelikatnie, można było to zrobić inaczej, jednak należy docenić ich spostrzegawczość i zaniepokojenie. Ja od dłuższego czasu słyszę tylko od pań, gdy pytam o to, jak syn radzi sobie z dziećmi: "No, jest bardzo spokojny, czasem się bawi czasem nie" i mam wrażenie, że nie przykładają wagi do obserwacji dzieci pod kątem jakichś niepokojących objawów i mówią cokolwiek. Wiem, że mają kilkanaścioro dzieci w grupie, ale przez kilka lat można wychwycić niektóre zachowania. Nie zadręczaj się obawami. Specjaliści powinni Ci pomóc Jeśli chodzi o psychologa, to staraj się wybrać takiego, który cokolwiek wie o autyzmie.
Odnośnik do komentarza
Witaj, najlepiej będzie jeśli umówisz się w jakimś dobrym centrum diagnozującym autyzm. Napisz proszę skąd jesteś to postaram CI się pomóc. Jestem terapeutką i wiem, że rodzice z dziećmi często błądzą zanim znajdą odpowiedni ośrodek.
Odnośnik do komentarza
Nie zgadzam się z wypowiedzią justyny 4444, że panie przedszkolanki zachowały się niedelikatnie w stosunku do matki dziecka mówiąc jej takie słowa. Nauczycielki są zazwyczaj osobami doświadczonymi w pracy i obserwacji dzieci. Z łatwością zauważają niepożądane i nieprawidłowe zachowania małego dziecka, gdyż są w pewnym stopniu osobami niestety wykwalifikowanymi.. Prezentują zwykle wiedzę nie tylko pedagogiczną, ale również psychologiczną rozwoju dziecka. Myślę, że nauczycielka nie bez powodów podjęła powyższy temat, natomiast mądra mama winna nie dopytywać się na forum, tylko już działać w kwestii wyjaśnienia, dlaczego coś niepokojącego dzieje się z moim dzieckiem? Udać się na konsultacje i zacząć robić wstępne badania. Pamiętajmy, że dziecko z autyzmem ma problemy nie tylko z porozumiewaniem słownym, ale również kontaktami społecznymi z innymi ludźmi. W tym wypadku dzieci z grupy ,inaczej mówiąc nie jest w stanie integrować się z dziećmi z grupy. Ale aby na powyższy dylemat odpowiedzieć, nie należy słuchać różnych opinii -tylko sygnał dany przez nauczycielkę zweryfikować - być może okaże się ona ta osoba, która jako pierwsza wyciągnęła szybko pomocną dłoń, bo jest to groźny sygnał, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. Pozdrawiam i życzę po drodze samych wykwalifikowanych osób.
Odnośnik do komentarza
Mamy 5-cioletniego synka z podejrzeniem Zespołu Aspergera.
Z serca radzę - szybciutko i bez histerii do dobrego Centrum Diagnostycznego dla Dzieci Autystycznych!
Proszę poczytać o ZA. Dzieciaczki często mają ponad przeciętny iloraz inteligencji.
Dlatego naprawdę ciężko zdiagnozować - trzeba mieć szczęście, żeby trafić na kogoś, kto podpowie...
W przedszkolu pani robiła nam koszmarne sceny, bo mały nie chciał rysować, bo jej nie słuchał, nie skupiał się. Szkoda Dziecka - lepiej sprawdzić u źródła.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...