Skocz do zawartości
Forum

Atopowe zapalenie skóry a świąd


Gość Apaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie - czy AZS musi swędzieć?
Ostatnio bardzo dużo czytałam o atopii. Wszędzie jako slowo klucz, głowny objaw pojawia się ŚWIĄD. Moim problemem są zmiany głownie na twarzy i dekolcie, trochę na karku. Ani trochę nie swędzą. Nigdy nie swędziały - mam je mniej wiecej od zimy. Jestem uczulona tylko na roztocza i pyłki traw, żadnej alergii pokarmowej. U mnie w rodzinie nikt nie ma żadnej alergii - a AZS podobno się dziedziczy. Zgięcia łokci/kolan - też czyste, a tam się głownie atopowe zmiany lokalizują. Lekarze u ktorych się leczę/leczyłam, bagatelizują sprawę - ot, wypisują steryd i do widzenia, ale wiem że to do niczego nie prowadzi. Stąd moje pytanie, czy aby diagnoza - AZS - jest aby na pewno trafiona?

Odnośnik do komentarza

wiesz podejrzewam, że AZS ma tyle odmian że może jest jakaś co nie swędzi, to chyba zależy od człowieka. Co do lekarzy to niestety tak czasami bywa. Może poptaj się wśród znajomych czy ktoś nie ma dobrego specjalisty dermatologa

Odnośnik do komentarza

karola - bardzo fajna strona :)

Latopic mi raczej nie jest potrzebny, nie mam alergii pokarmowej.
w sumie chyba powinnam się cieszyć że nie swędzi.. wielu chorych na azs dałoby się pewnie pokroić żeby być w takim stanie jak ja teraz...

Odnośnik do komentarza
Gość Marcelina_12

Przy AZS jest sucha skóra, jak się przesusza to swędzi. Ja używam balsamu do ciała z Exomegi Control, po posmarowaniu mija całkowicie swędzenie, skóra robi się nawilżona. Aby jak najmniej swędziało, trzeba smarować się codziennie takimi emolientami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...