Skocz do zawartości
Forum

Czarne mroczki przed oczami


Gość sindusiaaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sindusiaaa1

Cześć :)
może mi doradzicie bo ostatnio tak 2-3 razy w ciagu ostatnich 2 tygodni zrobilo mi sie czarno w oczach takie jakby mroczki nic nie widziałam bałam sie ze upadne. Nie wiem czemu tak jest cyz to powazna choroba? Mam 19 lat :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pojawienie się mroczków przed oczami najczęściej u młodych osób świadczyć o niedotlenieniu mózgu na skutek np. spadku ciśnienia w wyniku długiego przebywania w jednej pozycji, zmęczenia, stresu, oraz picia zbyt małej ilości płynów w czasie upałów. Należy zatem unikać tego typu sytuacji.

Jeśli mimo to takie objawy będą się powtarzać, proponuję wizytę u lekarza internisty, który po zebraniu dokładnego wywiadu i badania będzie mógł wstępnie ustalić przyczynę lub skierować Panią do specjalisty z innej dziedziny (neurologa, kardiologa).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.
Od 3 miesięcy próbuje się uporać z pewnym dość denerwującym problemem. Mam 14 lat, na początku Września miałem przykre zdarzenie... widzenie za mgłą, utrata mowy, drętwienie ręki. To sytuacja neurologiczna. Po wyjściu ze szpitala byłem kompletnie zestresowany, czułem się jakbym był w innym życiu (odebrano mi możliwość gry w koszykówkę - masakra). Od tamtej pory, co chwilę się stresuję, podobno "wymyślam" sobie choroby i przyczyny, które mogły zaistnieć w zdarzeniu we Wrześniu. Chodzi o to, że trochę gorzej widzę, tak jakby czasami coś mi latało przed oczami, non-stop; dopóki się nie uspokoję. To samo z mroczkami przed oczami, gdy się na nich nie skupiam, to ich nie ma.
Po prostu chcę wiedzieć czy te objawy pogorszenia wzroku mogą być związane ze stresem, nerwami i wymyślaniem sobie chorób, których nie ma? Proszę o szybkie odpowiedzi; WAŻNE!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...