Skocz do zawartości
Forum

Trozadon a sertralina


maxx

Rekomendowane odpowiedzi

tylko, że ja już przetestowałem masę leków, wszystkie nie mogły być źle dobrane, naturalnie jest jeszcze sporo takich, których nie brałem, więc wszystko przede mną. Jak ktoś ma swoje odczucia po konkretnych lekach, to proszę napiszcie.
ma nie być senności i tycia, bo to dodatkowo rozwala i tak nie najlepszą kondycję.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedź. poprosiłem lekarza o sertralinę, ale za bardzo nie tłumi mi bólu somatycznego, a to podstawa. Owszem, świetnie blokuje apetyt, widzę, że z potencją nie mam tez problemu. To drugie, co napisałaś, to po prostu Prozac. Brałem go kiedyś, jako prozac, prosto z usa. Ale u mnie było bez rewelacji. Do tej pory najbardziej pomagał mi Velafax, tylko, że miałem po nim straszne poty, które nie ustępowały z czasem. Maskował dobrze nadmiar bólu, czyli mogłem z nim żyć jako tako. Ale to pocenie i senność /niezbyt duża/......
Chciałem po prostu to zmienić.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zarówno sertalina jak i trazodon mogą powodować zmiany łaknienia a tym samym zmianę masy ciała. Reakcja jest w dużej mierze indywidualna. U niektórych osób może dojść do zmniejszenia apetytu i utraty wagi ciała, u innych - odwrotnie, a u jeszcze innych - może nie spowodować żadnych zmian.
Przy obu lekach jako częste działanie niepożądane wymieniona jest senność.
Myślę, że najlepiej jesli wypowiedzą się sami pacjenci, którzy maja doświadczenie z zazywaniem tych leków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani Doktor.
Ale myślę, że Pani wie, który lek nie powoduje takich objawów, jak zwiększone łaknienie/tycie, pocenie się, senność.
Jeżeli wszystkie leki antydepresyjne dają takie objawy, to zaczynam być w kropce.
Jedna w koleżanek powyżej radziła triticco 150, owszem parę dni było ok. Brałem 2/3 dawki na noc. Ale pocenie było od początku, a senność po paru dniach - a już się cieszyłem.
Proszę mi coś doradzić. Nie mieszkam w Polsce. Mam wizytę u lekarza-psychiatry, ale ..... jemu trzeba powiedzieć, co ma przepisać :/ Ja to po części rozumiem. Bo przecież w psychiatrii, jak i w każdym leczeniu, dawkowanie i dobór leków zależy od samopoczucia pacjenta. Jeżeli powiem nie, to nie będę czegoś brał. Pomijam tu naturalnie przypadki kliniczne różnych chorób, gdzie człowiek jest nieprzytomny często i musi łykać to, co dają.
U mnie, podłożem do łykania tych leków jest ból somatyczny w pewnej części ciała, być może powstał on na skutek nerwicy, nieleczonych depresji z okresu młodości. Jak zbyt wiele zdarzeń się nawarstwiło, to w końcu coś pękło. I tak ból nie pozwalał żyć, weszły leki. Ale coś innego też dla mnie się liczy. Otóż, skoro mam żyć, to chciałbym być w jako takim nastroju, żywszy, bez tego pocenia, cokolwiek bym nie zrobił. Również przeszkadza mi nadwaga, jaką mam po lekach. Zaczyna się to sprowadzać do sytuacji, w której sens przyjmowania leków mija, sens życia również. Jakieś Pani sugestie? Jeżeli to wymaga prywatnej wiadomości, to proszę napisać, podam kontakt.
Serdecznie pozdrawiam.

ps
leki biorę już tak długo, że w dziedzinie farmacji stałem się niechcący prawie specjalistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli same tabletki nie powodują tycia , tylko zwiększają apetyt to nie powinno być problemu.
Tabletki tobą nie rządzą. To TY masz nad kontrole nad tym co skonsumujesz a co nie. Ja biorę wiele leków, na depresje i na nerwice i jem normalnie i chodząc na siłownie chudnę.
Jak już pisałam to FEVARIN to cud.
Co prawda ja nie miałam żadnych większych bólów ale przez pewien czas miałam takie uczucie niewygody pod lewym żebrem- taki ciężar i czasem tak bolało że nie chciałam z łóżka wstawać. Byłam u najlepszych specjalistów i nic nie wykryli. Myśleli że to urojenie. Gdy humor się poprawił to przeszło i teraz gdy biorę Fevarin to też tego nie ma.
Jedyne na co narzekam to takie dziwne uczucie pod sercem,nie ból ...nie wiem jak to opisać. Wtedy mi szybko bije,często oslabia mnie to i czasem nawet przez to mam myśli samobójcze. A gdy te uczucie przechodzi to znów jestem stabilna.
I tu pytanie do eksperta- czy jest możliwość że to jest zespól takotsubo?

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

Niestety nie mam dużego doświadczenia dotyczącego stosowania leków z tej grupy. Na ulotkach prawie każdego z nich znajduje się wiele możliwych działań niepożądanych, w których można znaleźć zwiększenie masy ciała i senność. Wydaje mi się, że niestety kwestia dopasowania odpowiedniego leku dla siebie leży w ....kolejnych próbach, można także próbować opierać się na opiniach innych, które jednak mogą być diametralnie różne, bo tak jak pisałam - reakcja na lek może być bardzo indywidualna. Mam nadzieję, że w końcu uda się Panu dobrać odpowiedni lek dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...