Skocz do zawartości
Forum

Wysoka bilirubina wolna, całkowita i związana


Gość fr...72

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu wykryto u mnie podwyższony poziom bilirubiny we krwi na poziomie 2,2
Powtarzałam badnaie w sumie już kilka razy i tylko raz wynik był w normie.
Zawsze podwyższone mam obie bilirubiny ale z przewagą wolnej. GGTP, LDH, ALP, AST , ALAT , cholesterol, cukier, morfologia, żelazo, mocz, lipaza, amylaza we krwi w normie
jakiś czas miałam trochę ponad normę amylazę w moczu najwięcej 411 pprzy normie do 320
obecne amylaza w moczu jest na poziomie 160, c-19-9 4 norma do 37, cea 1 norma do 4,5

moje wyniki bilirubiny są następujące
badanie 1: bilirubina cłakowita 2,2
badane 2: bilirubina cłakowita 33,5 (norma do 20,5) wolna 24 (norma do 17,1) związana 9,5(norma do 8,7)

badane 3: bilirubina cłakowita 20,9 (norma do 20,5) wolna 13 (norma do 17,1) związana 7,5 (norma do 8,7)

badane 4: bilirubina cłakowita 30 (norma do 20,5) wolna 19 (norma do 17,1) związana 11,5 (norma do 8,7)

badane 5: bilirubina cłakowita 32 (norma do 20,5) wolna 19,5 (norma do 17,1) związana 12,5 (norma do 8,7)

badane 6: bilirubina cłakowita 39,5 (norma do 20,5) - badanie robiono w szpitalu bez podziału na frakcje

badane 7: bilirubina cłakowita 38,7 (norma do 20,5) wolna 27,2 (norma do 17,1) związana 11,5 (norma do 8,7)

lekarz gastrolog uparcie twierdzi, że to zespół Gilberta i dodatkowo dyskineza z powodu nerwicy, ale ja czytąłam o tym schorzeniu i pisze, że ponad normę może być tylko bilirubina WOLNA

do tego choruję na żółciowe zapalenie żołądka, obecnie jest poprawa, ale nadal rano odbija mi się żółcią
czesto czuje skurcze w okolicy pęcherzyka żółciowego, pobolewa mnie w okolicy wątroby, kłuje, nudzi, czasem ból promieniuje na plecy (ale to zdarzyło mi się w ciągu roku może ze 2x)

co to może być proszę o pomoc :(((
bardzo się martwię, ze to jakiś rak abo coś :(((

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że wyniki bilirubiny powinno się interpretować w oparciu o pełne dane kliniczne pacjenta - oznacza to wywiad, badania laboratoryjne oraz badania obrazowe. Nie napisała Pani natomiast czy chociaż raz było wykonane USG lub CT. Jeśli nie koniecznie proszę takie badanie wykonać. Wskazane jest także wykonanie badań w kierunku chorób wirusowych wątroby, ocena hemolizy i wiele innych. Prawidłową diagnostyką powinien pokierować specjalista hepatolog. A propos zespołu Gilberta to jeśli nie wierzy Pani w tą diagnozę można wykonać badania weryfikujące - test z fenobarbitalem, z kwasem nikotynowym lub próbę głodową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...