Skocz do zawartości
Forum

Leukopenia z limfocytozą


Gość panna anna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość panna anna

Od kilku dni mam bardzo silne zawroty głowy, nudności, mam wrażenie jakbym zaraz miała zasłabnąć

Moja morfologia:

Leukocyty 2,6 [3,8-10]
Erytrocyty 4,2 [3,7-5,1]
Hemoglobina 13,2 [12-16]
Hematokryt 40 [37-47]
MCV 86 [80-99]
MCH 30 [27-35]
MCHC 33,7 [32-37]
PŁYTKI KRWI 156 [140-440]
Limfocyty 63% 1,8 tys
Neutrofile 29% 0,8 tys
inne 8% 0,2 tys

lekarz powiedział że to może być leukopenia z granulocytopenią limfocytozą co to oznacza???????

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Wyniki badań są istotnie niepokojące. Przede wszystkim problemem jest granulocytopenia czyli obniżona liczba neutrofili (norma > 1,5 tys, u Pani zaledwie 0,8 tys/ul). Poziom leukocytów także jest obnizony (leukopenia) - chodzi o WBC.
Limfocytoza to zwiększona ilość limfocytów w rozmazie krwi, wynika tylko w zasadzie ze zmniejszonej liczby granulocytow, bo ilość limfocytów jest w normie.

Proponuje jak najszybciej powtórzyć badanie morfologii krwi wraz z rozmazem ręcznym (ocenianym przez laboranta). Przyczyny granulocytopenii są rózne - najcześciej to różne infekcje, zwłaszcza wirusowe, ale także choroby szpiku kostnego.

Jeżeli wynik badania będzie podobny, proponuję diagnostyke - najlepiej w warunkach szpitalnych (może być interna), bo w poradni hematologicznej zazwyczaj czeka się kilka tygodni na termin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...