Skocz do zawartości
Forum

Swędząca i chropowata wysypka na rękach, udach i szyi


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu na rękach pojawiła mi się wysypka. Są to chropowate kropki, które bardzo swędzą. Wysypka rozprzestrzenia się - obecnie jest już na dwóch rękach i udach oraz na szyi. Zaczęło się to wszystko od choroby opuszków palców i poranionych skórek i owalu paznokcia u rąk p- co zapewne spowodowane było nałożeniem innego żelu do paznokci niż zwykle. Żel już ściągnęłam, ale wysypka nie chce zejść. Dodatkowo spotęgował ją balsam do ciała z firmy 'oriflame'. Balsamu już nie używam. Co to może być za wysypka, z czego się wzięła? Dodam, że w ostatni weekend się opalałam. Czy to może mieć jakiś związek? Pokaleczone opuszki pojawiły się ok. 2 tygodnie temu, a wysypka ok 1 tyg temu.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Przyczyny wysypki mogą być różne. Najbardziej prawdopodobną wydaje się uczulenie, choć wysypka spowodowana uczuleniem powinna raczej ustąpić po odstawieniu preparatu, który mógł uczulić (czyli w Pani przypadku balsamu lub żelu). Uczulenie mogło też być spowodowane np. przez ekspozycję na promienie słoneczne.

W kwestii zmian skórnych najwazniejsze jednak jest naoczne ich obejrzenie, a więc polecam wizytę u lekarza, na początek może być lekarz rodzinny. Może bowiem okazać sie, że wysypka jest spowodowana inną przyczyna - np. infekcyjną.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...