Skocz do zawartości
Forum

Silne swędzenie całego ciała


Gość Luc_ky

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne objawy z którymi nie byłam u lekarza bo trochę się boje że mnie wyśmieje. Caly czas mam wrażenie że chodzą po mnie robaki, tak jakby , wszystko mnie swedzi, dosłownie całe ciało a najbardziej, głowa ręce i uda. Dbam o higienę osobista i nie wiem skąd to uczucie. To jest tak jakby cały czas nie iem włosa mialam na skórze albo chodził po mnie jakiś robaczek. Co to może być. Nie jestem osoba nerwową, prowadzę spokojny tryb życia, dietę mam taką jak przeciętny cżlowiek. Z uczuleń to mam podwyższone wyniki na kurz i sierść ale ani nie mam zwierząt w domu, a sprzątam codziennie. Zresztą te testy miałam z powodu kataru siennego. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Gość chloopaak

Witam. Jestem 20 letnim chłopakiem. Ostatnio czasami a nawet chyba coraz częściej w ciągu dnia zaczyna mnie swędzieć ciało tj głowa, ręce, okolice klatki piersiowej . Trwa to zazwyczaj chwilkę i nie zaczyna się tak jakby bez powodu tzn nie zauważyłem żeby w jakiejś konkretnej sytuacji bo zaczyna się naprawdę w różnych momentach. O czym to może świadczyć ?

Odnośnik do komentarza

Witam, po pierwsze mam nadzieję że piszę to w odpowiednim dziale, jeżeli nie, proszę moderatorów o wybaczenie.

Od około pół roku +/- mam problem ze strasznym swędzeniem całej skóry. Początkowo nie było to bardzo dokuczliwe i skóra swędziała głównie po kąpieli, następnie jednak było tylko coraz gorzej. Obecnie swędzi mnie skóra przez cały dzień - a szczególnie po kąpieli i w nocy podczas snu - do tego stopnia, że nie jestem w stanie leżeć i spać bo mnie to po prostu budzi i zmusza do drapania.
Miejsca: uda (od przodu i strony wewnętrznej), ręce (głównie pomiędzy dłońmi a łokciami - ramiona raczej nie), plecy (szczególnie poniżej "połowy" aż do pośladków) oraz brzuch. Na rękach (nie wiem czy w innych miejscach też bo ich nie widzę) czasem (raz w tygodniu, lub częściej) pojawiają się czerwone duże plamy (średnicy z 5cm), które po około godzinie znikają. Plamy te nie zwiększają uczucia świądu.
Innym objawem są krosty (małe, czerwony) w okolicy włosów łonowych prącia. Jest to miejsce, które również bardzo mocno swędzi.

Wspominałem o tym zarówno dermatologowi jak i interniście jednak uznali że to na pewno od kąpieli/wody i nie wysuszonej dobrze skóry na co polecali stosować balsamy - zaznaczam że to nic nie dało.

Z tego co czytałem zaczynam podejrzewać świerzb, jednak z tego co tu napisałem, kilku objawów mi chyba brakuje i teraz nie jestem pewny...

Wątpię żeby było to na tle alergicznym (chociaż czasem tabletki pzreciwalergiczne pomagają), nie jest to również na tle pokarmowym. W pokoju mam na ścianie grzyb (którego jeszcze się nie pozbyłem) ale grzyb też nie może być raczej tego przyczyną.

Może ktoś z Was jest w stanie coś podpowiedzieć - jak np jakimś domowym sposobem pozbyć się tego uczucia swądu, żeby np móc się normalnie wyspać przed wizytą u lekarza w przyszłym tygodniu. Teraz nawet w dzień jest to strasznie dokuczliwe i wymaga ciągłego drapania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Trafiasz na kretynów nie lekarzy, skoro to wszystko, utrzymuje się az tak długi czas i nie wysłali Cię na badania, kwitując że to od wody i zebyś się smarował balsamem.
Takie objawy, które opisujesz, mogą być przyczyną wielu chorób.
Zrób badania, morfologię dokładną, mocz itd. Badanie na obecność pasożytów...
Lekarze, mają często w d... to, na co skarży się pacjent, a później będziesz się bujał latami z różnymi diagnozami "na oko "i wychodził z siebie z niepewności.
Do lekarza, nie cuduj z domowymi metodami, tym bardziej,że utrzymuje się to tak długo. Masz jakieś jeszcze objawy?
Zanim się wybierzesz do ...cudotwórcy, w domu, możesz kąpać się w sodzie,krochmalu albo siemieniu lnianym. To może złagodzi choć trochę świąd. Na każdego działa coś innego. Jeśli używasz balsamów, kup sobie "bezpieczny" - Isana , białe opakowanie, tani , natłuszcza , nie potęguje świądu itd. Odstaw może nabiał na wszelki wypadek i cukier.
Nie smaruj się żadnymi maściami sterydowymi, albo czymś co używał ktoś , bo jemu pomogło. Pij dużo wody.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co więcej doradzić, na pewno zmień lekarza i naciskaj na jakieś badania. Powinien po objawach, przynajmniej na cos wpaść. Nie jest normalne,żeby świad utrzymywal się tyle czasu, dodatkowo te znikające "placki". Niekoniecznie jest to choroba skóry. Trzeba szukać,a nie czekać na nie wiem co...chyba na oklaski. Zrób sobie RTG płuc, USG brzucha.Niech właczą jakąs diagnostykę.
Może ten świąd z czymś łączysz? Jakieś leki, nowe kosmetyki, cokolwiek...
Jeżeli cos sie dzieje, to niewazne że badanie krwi jest ok, bo czesto to nie tłumaczy niczego i nie jest miarodajne...
Cos Cię boli, pocisz się,męczysz szybko,węzły się powiększają,no nie wiem,puchniesz...
Przez net, to nic nie zrobisz. Musisz szukać przyczyn. Badania ;)

Odnośnik do komentarza

Hej,
pisałem wcześniej odnośnie dużego problemu ze swędzeniem całego ciała. Udało mi się dostać w miarę szybko do lekarza, który potraktował mnie zdaje się w miarę poważnie i zalecił kilka rzeczy:
1) Tabletki: Rupafin 10mg (2 razy dziennie rano i wieczorem)
2) Maść robioną: neobaza 100,0 + 0,5 mg Entortalori (?) nie do końca umiem doczytać... (smarować miejsca gdzie swędzi na noc)
3) Maść: InfectoScab 5% (Do stosowania WYŁĄCZNIE JEDEN RAZ).

Wyglądało to tak, że miałem zakupić wszystko we wtorek i we wtorek wieczorem już posmarować się maścią "robioną" i do czwartku brać tabletki. W piątek na noc na 8 godzin posmarować CAŁE ciało InfectoScabem i potem rano dokładnie się wykąpać po tym.

Nie za bardzo wiem jak to wszystko maił działać, ale:
od wtorku do piątku jak kładłem się spać to było sporo lepiej bo nie budziłęm się drapać i wszystko było w miarę OK. Z kolei PO posmarowaniu ciała InfectoScab'em jest jakby znowu gorzej bo pomimo dalszego brania tabletek i smarowania ciała na noc maścią "robioną" (mam tak robić jeszcze tydzień) jeszcze bardziej swędzi mnie ciało O_o

Czy to normalne? Jak działają te wszystkie rzeczy?
Czy może jeżeli do tej pory nie przeszło to znaczy że to pieniądze w błoto?
I jeszcze jedno - jak działa InfectoScab - dlaczego smaruje się nim tylko jeden raz?

Jest ktoś w stanie się wypowiedzić więcej w tym temacie :) ?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie powinieneś pomijać tematu grzyba na ścianie. zastanów się, czy jak spałeś dłuższy czas poza domem, to miałeś takie same swędzenia, czy może się zmniejszyły? To co widzisz na ścianie to zaledwie część tego co jest pod spodem np: tynkiem. Poczytaj więcej na ten temat na forach.

Odnośnik do komentarza

Ciężko stwierdzić.
Generalnie po tamtej kuracji nic się nie zmieniło - jeżeli już to pogorszyło.

BYłęm dzisiaj u mojej lekarki, jak usłyszała to nie była zadowolona i kazała się natychmiast udać do dermatologa lub alergologa i powiedzieć co na chwilę obecną mi przepisała, co przyjmowałem i że to nie pomaga.

Generalnie właśnie na teraz dostałem
1) Encotron (pewnie narobi tu dużo szumu) - szczerze, nie rozumiem o co chodzi ze sterydami? Czytałem dużo stron an ten temat i ludzie wszędzie wyrażają negatywne opinie tak jakby te leki miały zabijać - jest mi w stanie to ktoś wyjaśnić?
W każdym razie dawka minimalna tj: (tabletki 10mg)
pierwsze 2 dni: półtorej później jedna tabletka (rano i w południe)
kolejne 2 dni: jedna później pół
i następnie 6 dni po pół tabletki 2 razy dziennie.

Na dodatek jako drugi lek NA NOC dostałem
3 tabletki Flonidanu.

No i tak jak mówię muszę jak najszybciej isć do dermatologa/alergologa... Potrzebuje pozbyć się świądu jak najszybciej ponieważ za 1.5 miesiąca mam niezwykle ważną wyprawę, która nie będzie możliwa przy takim świądzie.

Problem w tym, że do alergologa i dermatologa kolejki są na kilka miechów :/ od poniedziałku chyba będę musiał próbować prytawnie bo oczywiście jak wyłożę hajs to lekarz się znajdzie. Way to go Polsko!

Mógłby ktoś wyrazić opinię na te leki w kontekście świądu?

Odnośnik do komentarza

Witam,
od roku czasu źle się czuję. Na początku byłam bardzo nerwowa, zaczęło swędzieć mnie ciało, pojawiły się lęki, mam kaszel w nocy, dreszcze w nocy.
Ogólnie nieprzyjemne odczucie pod skórą i zmiany skórne na placach u ręki.
Budzę się w nocy.
Poza tym często płaczę, dziwne problemy związane z psychiką odczuwam wszystko bardzo dziwnie nie tak jak człowiek zdrowy.
Lekarz zrobił badanie kału, badania endokrynologiczne. Ale wyniki wyszły prawidłowe, więc został psychiatra i psychoterapia.
Obecnie biorę lek servenon( od sierpnia 2013) i nadal źle się czuję. Zrobiłam badanie krwi na pasożyty i wyszła askorioza i lamblioza.
Z wynikami udałam się do gastrologa, który uważa że przyczyną tych problemów jest glistnica.
Dostałam lek pyrantelum polpharma jestem po 3 tabletkach a moje samopoczucie jest nadal złe.
Proszę o informacje czy pasożyty mogą dawać takie objawy i czy diagnoza jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza

Hej , jestem Ola i mam 14 lat i wszystko swędzi mnie tak że nawet nie wiem gdzie mam już się drapać, nie mogę spokojnie usiedzieć w miejscu. Piłam wapno odczulające ale nic mi to nie dało. To swędzenie trwa już od długiego czasu i tak dzień w dzień najgorzej jest w szkole. Chcę mi się płakać, nie mogę spać w nocy, nie mogę spokojnie w łóżku uleżeć już tego nie wytrzymuję! Nie wie. kiedy w końcu pójdę do lekarza... :( POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Gość biedronka 032

miałam tak jak ty swędzenie całego ciała ,choć zaczęło się od rąk potem doszły nogi ,brzuch plecy ,po kąpaniu i przed itd.był jeden dermatolod potem następny i nic nie było wiadome aż tu po prawie dziesięciu latach latania po lekarzach mądrych ciach ,RZS a można było to powstrzymać ale cóż ,,ciężki jest zawód lekarza rodzinnego ,,

Odnośnik do komentarza
Gość Laura39

Zrób sobie test na obecność nużeńca. Istnieje ryzyko, że chorujesz na nużycę, ale nie jesteś tego świadoma, a w inny sposób niż robiąc ten test się tego nie dowiesz. Jeśli wyjdzie pozytywny polecam Ci kosmetyki dostępne na stronie Centrum Walki z Nużeńcem. Przetestowałam ich skuteczność na sobie i muszę przyznać, że nie dość że działają, to jeszcze leczą chorobę w błyskawicznym tempie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...