Skocz do zawartości
Forum

Alpicort i wypadanie włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Stosowałam Alpicort przez ponad pół roku efekty tylko podczas stosowania czyli comiesięczna kuracja za 90zl i codzienne wcieranie. Dermatolog pow. mi że nic więcej przepisać mi nie może, a badania krwi są okej. postanowiłam odstawić bo to męczące i mało efektowne i włosy jak mi garściami wypadały, tak wypadają nadal .... :(

Odnośnik do komentarza

ja też mam problem z wypadaniem włosów, tragedia życ mi sięodechciewa, powiem rak alpicort to sterydy, zawiera estrogeny, stosowałam go wcześniej w wieku 17 lat dwukrotnie i niewiem czy to jego zasługa ale włosy naprawdę rosły i były gęste niestety efekt ustał, jeśli ten lek pomaga co jakid czas trzeb awznawiać leczenie, to sa hormony jeśli ich poziom opadnie włosy wypadają.. stosowalam loxon ale nie polecam tylko przerzedził mi włosy tak ze mam prześwity a mam dopiero 18 lat, zrób sobie badanie na poziom testosteronu i estrogenów ja za tydzien ide do ginekologa po skierowanie, walka z włosami jest męcząca ja już nie raz miałam chwile załamania tak że chciałam sie zabic ale jakos nie mogę sie do tego zebrać, teraz uzyam jeszcze szamponu i lotiony seboradin niger zawiera czarną rzodkiew, która ma zbawienny wpływ nawłosy i cebulki nie moge powiedzieć nic więcej bo jeszcze za krótko stosuje , troche przesuszają włosy ale mi to akurat jest na rękę . a włosy lecą ci z cebulkami czy tylko się łamią ? alpicort powinien nam pomóc efekt powinien być podobny jak w ciązy gdzie estrogeny ulegają znacznemu podwyższeniu wtedy włosy staja się silne i błyszczące , niestety po porodzie następuje linienie tak samo jest z alpicortem , efekt moze utrzymać się miesiąc lub 2 lata kwestia indywidualna

Odnośnik do komentarza

dodam że tez robiłam badania krwi i wszystko wyszło ok, teraz czas na hormony chociaż nie wiem czy jak stosuję alpicort to nie wyjdą mi zawyzone estrogeny , ale stosuje bo co mam zrobic trzyma mnie to ze kiedys mi naprawde pomógł

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Włosy mogą wypadać z różnych powodów.

Najczęstszą przyczyną są uszkodzenia mechaniczne (zbyt ciasne spinanie włosów, stosowanie nieodpowiedniej szczotki), stosowanie nieodpowiedniego szamponu, który podrażnia skórę głowy, farbowanie włosów lub robienie trwałej.

Inna przyczyna to problemy dermatologiczne (grzybica, skory głowy, wyprysk, łuszczyca itp).

Jeszcze inna przyczyna to kwestia zaburzeń hormonalnych (niedobory estrogenów, nadmiar progesteronu, zaburzenia funkcji kory nadnerczy, tarczycy), aby te zaburzenia wykluczyć konieczne jest wykonanie badań (poziom estrogenów, progesteronu, LH, FSH, testosteronu, DHEA, kortyzolu, TSH), a także morfologii krwi oraz badania ginekologicznego (ocena jajników).

Włosy często wypadają także kobietom w okresie menopauzy z uwagi na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Urszula_ula

A jakie badania krwi sobie robiłaś ? Może trzeba je uzupełnic jeszcze o jakies ? Stres, zła dieta, przemęczenie, mogą się przyczynić do wypadania włosów, jednakże dziennie może wypaść 100 włosów i jest to niby naturalny proces, wiec może nie ma się czym martwić ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...