Skocz do zawartości
Forum

Abstynencja a padaczka alkoholowa


Gość al...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam na imię Ala.Tydzień temu miałam atak drgawkowy,z utratą przytomności.Zdaję sobie sprawe,iz była to padaczka alkoholowa,albowiem nastąpiło owo zdarzenie na 4dobe po zaprzestaniu picia.Od razu pragne zapewnić,że po alkohol nie sięgnę absolutnie-zdarzenie owo było dla mnie ogromnym wstrząsem.Nikt z otoczenia nawet nie podejrzewa przyczyny,gdyż nie pijam codziennie,tylko weekendowo acz ostatnie spożycie było delikatnie mówiąc niemałe.Miałam robione EEG,i dziś idę po odczyt,natomiast pragne dowiedziec sie,czy jesli utrzymam stan abstynencji absolutnej-padaczka nie powtórzy się???Lub co zrobić by się nie powtórzyła.Co do NIE PICIA-to jest OCZYWISTE-jak napisałam-przeżyłam wstrząs-niemniej boję sie reakcji organizmu...,Bardzo proszę o poradę.Z poważaniemAlicja

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nie da się stwierdzić czy dojdzie do nawrotu ataków. Być może zaprzestanie picia było bodźcem do uaktywnienia się epilepsji. Z innej strony mógł to być tylko jednorazowy epizod. Po zinterpretowaniu wyniku badania EEG będzie możliwość powiedzenia czegoś więcej na temat Twojej choroby. Powinnaś być pod kontrolą poradni neurologicznej oraz stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...