Skocz do zawartości
Forum

Wysypka, wysokie OB i CRP oraz gorączka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat. Od ponad roku czasu zmagam się z wysypką która utrzymuje się do trzech tygodni, znika i znów się pojawia. Wyskakuje tylko na dekolcie i swędzi niemiłosiernie. Lekarz nie wiedział co to może być. Smarowałam to różnymi maściami, w tym sterydami. Mniej więcej od tego samego czasu miewam niewyjaśnione gorączki dochodzace do ponad 39 stopni. Są to gorączki jednodniowe, nagłe, pojawiają się na wieczór, znikają na drugi dzień. Miewam wtedy zimne poty, dreszcze, okropne bóle kości (w szczególności piszczeli). Czym może to wszystko być spowodowane? Jakie jeszcze badania wykonać? gdzie się udać? Zamieszczam zdjęcie wysypki plus wyniki morfologii krwi.

WBC - 7,2 (4,3-10,8)
Lymph - 2,5 (0,6 - 3,4)
Mid - 0,7 (0,0 - 1,8)
Lymph % - 34,7 (20 - 50)
RBC 4,04 (4,0 - 5,20)
HGB 11,9 (12-16)
HCT 36,4 [35-48]
MCV 90,3 [80-96]
PLT 200 [130-400]
MCH 29,4 [27-33]
MCHC 32,6 g/dl [32,6-36,2]
RDW-SD 51,7 [35-56]
PDW 15,2 fl [15,0-17]
MPV 10,5 fl [7-14]
PCT 0,21 [0,108-0,282]
Cholesterol całkowity - 179 (140-200)
OB - 42 (1-20) mm/1 godz
CRP - (+) 9 (0-6)

monthly_2012_07/wysypka-wysokie-ob-crp-goraczki_236.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie. Wysypka pojawia się od ponad roku bez względu na słońce. Wyeliminowałam też inne czynniki które mogłyby powodować wyprysk, czyli biżuterię, nie smaruję się balsamami, zmieniam mydła korzystając z tych dla dzieci, dla alergików. Zmieniłam proszek do prania dla alergików, ale wysypka nie znika :( Do innych dolegliwości których tu nie wymieniłam należą jeszcze częste problemy gastryczne. Zazwyczaj kłujący ból umiejscowiony jest w nadbrzuszu pod prawym żebrem. Niedawno nie pomógł mi ani hepatil, ani no-spa, ani tabletki osłonowe, ani podwójne dawki tramalu (interwencja babci). Bóle, wzdęcia, biegunki (nie zawsze) pojawiają się zazwyczaj do godziny po posiłku. Jeszcze rok temu mój cholesterol przekraczał normę. Nie jem tłusto. Mam 164 cm wzrostu i ważę 47 kg. Gdy dostaję temperatury ponad 39 stopni, nie mam wcześniej żadnych objawów. To się po prostu pojawia i znika. Nie wiadomo na co to wszystko zwalić.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Najlepiej byłoby wykonać pełną diagnostyke w warunkach szpitalnych - w oddziale wewnetrznym lub dermatologicznym. Panel badań do wykonania to przede wszystkim ocena alergiczna (testy) - skórne oraz badania krwi, badania w kierunku chorób autoimmunologicznych (RF, przeciwciała ANA, antySM itp), USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Teraz zaczęłam się poważnie obawiać po przeczytaniu czym jest toczeń. Parę miesięcy temu wybrałam się do okulisty celem zbadania wzroku (czułam, że pogorszył mi się wzrok i dość mocno bolały mnie oczy jakby z tyłu gałki ocznej, od wewnętrznej strony) zrobił mi test na suchość oka. Okazało się, że na 20mm pasku moich łez zebrało się tylko 5mm. Nie wspominając już o tym, że wyczułam parę guzków (jak mniemam są to węzły chłonne), jeden pod obojczykiem lewym, drugi nad tym samym obojczykiem i dość spory po prawej stronie karku, jakby u podstawy czaszki. Podobno może mieć to związek z tą chorobą?

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Właśnie dlatego zapytałam Cię czy słońce ma wpływ na wysypkę bo sama od 7 lat choruje nas tocznia i te objawy od razu mi pasowały do tego profilu. Jednak te objawy z bólem brzucha, nie pasują do tej choroby, chyba, że są już jakieś zmiany wewnętrzne. Nie chcę Cię straszyć ale udaj się jak najszybciej do specjalisty proponuje raumatologa, tam Ci zrobi te badania podstawowe RF, pciałaANTY itp i skieruje Cię na oddział, powodzenia

Odnośnik do komentarza

A czy Tobie Droga Angeliko, plamy wyskakują tylko podczas kontaktu ze słońcem? Rozumiem, że brak charakterystycznego "motyla" na twarzy wcale nie świadczy o tym, że można nie mieć tocznia? Napisałaś, że chorujesz już 7 lat...czy choroba postępuje szybko? Jak się czujesz po tylu latach? Przepraszam, że tyle pytań :) Mam nadzieję wciąż, że okaże się to być zwykła, uciążliwą alergią. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Zrob sobie badania na pasozyty przewodu pokarmowego. Wielu ludzi ma ten Sam problem I leczy objaw tj wysypke a nie Jej przyczyne. Pasozyty wydzielaja toxyny Ktore w niektorych przypadkach powoduja wysypke wlasnie. Pozdrawiam I powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...