Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe bóle głowy, światłowstręt i problemy ze wzrokiem


Gość zaklopotana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaklopotana

A jesli juz pisze to powiem od razu ze mam 21 lat.Pisze tutaj bo może tutaj uzyskam jakąś pomoc. Więc może zacznę od poczatku. Od 7 lat chodzę do neurologa z bólami glowy, nic konkretnego mi nie powiedziala. Ciagle przepisywala talbetki, stosujac je przez 4-6 miesiecy, poprawy nie bylo. Bylo tak przez dwa lata (niestety nie pamiętam nazwy leku jaki brałam) no to powiedziala ze jak nie ma poprawy to zmieniła mi na inne(tez nie pamietam nazwy za duzo tego było by pamietac) w 2008 roku mialam problemy ze wzrokiem, jezdzilam na durgi koniec Polski na badania oczu, ale okulista powiedział zebym poszla do neurologa i zebym zrobila sobie TK glowy. Jak zrobilam wynik wyszedl dobry. A z okiem bylo tak samo, na prawe oko widzialam jak przez mgle jak drugie zamknelam to przez to jedno ledwo co widzialam. Ale gdy dalam okuliscie wyniki, to dalej dal mi skierowanie do kliniki w Katowicach, tam mialam specjalistyczne badania. Potem gdy mialam jechac na badanie ostateczne do Katowic nie pojechalam bo poszlam w tym czasie na piesza pielgrzymke do Czestochowy i przez pierwsze 3 dni nie widzialam dobrze na to oko, a na 3 dzien gdy rano wstalam zdarzyl sie jakis cud bo normalniie widzialam. Ale to nie o tym mialam pisac. Chodzi i to ze mimo pozytywnego wyniku TK glowy, glowa nadal mnie bolala. Wiec lekarka stwierdzila ze nie wie co moze byc ,i dala kolejne leki. Nic a nic nie pomagalo. I teraz od roku biore nowe tabletki z nadzieja ze mi ustopia bóle glowy. Teraz aktualne biore "propranolol" ale malo mi to pomoglo. Bo ciagle mnie glowa boli tyle ze jak bym teraz miala okreslic moc bolu to w skali od 1 -10 daje 5 czasami dochodzi do 8. A gdy chodzi o czas to zazwyczaj boli mnie caly dzien, wczesniej bylo ze po pare dni mnie bolala i nie przestawala. Nie raz bol jest tak ze nie moge oczu otworzyc to mam swiatlowstret.i wtedy trafiam na pogotowie, zazwyczaj jest tak ze dostaje minimum 2zastrzyki i 2kroplowki ale bol nie przechodzi calkowiecie. Powiem szczeze ze na slonce nawet wyjsc nie moge bo od razu glowe mi rozdziera( sorki za wyrazenie ale ineczej nie da sie tego okreslic) i dostaj takich zawrotow glowy ze musze uciec do domu i lezec do konca wieczoru. Prosze mi pomoc. Co moge zrobic aby pozbyc sie tego do minimum?

Odnośnik do komentarza
Gość zaklopotana

Nigdy nie wiedzialam dlaczego mnie ciagle boli ta glowa. Migrena? Hm, czylalam o tym ale jakos nie wiem. Sama nie wiem moze to i to. Ale taka diagnoze powinien lekarz wystawic? A ja ciagle chodze i dalej nie wiem. A to jest bardzo uciazliwe, bo czasami tak mnie boli ze cale dnie musze spedziec w lozku...

Odnośnik do komentarza

U mnie tak migrena się zaczęła, potem było już tylko gorzej aż w końcu cierpiałam na nią ok 6 lat i nic, kompletnie nic mi nie pomagało.. dopiero po tych 6 latach trafiłam na lekarza który znalazł sposób na moja migrenę, a mianowicie polecił mi rezonator biofotonowy i rzeczywiście, 3 miesiące zaledwie go stosowałam i wszystko minęło, aż w szoku byłam

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem. Ból głowy od maja, dzień w dzień, od tabletki do tabletki. Od okulisty do laryngologa i neurologa zamiennie. Byłam na oddziale okulistycznym - odesłali mnie z kwitkiem. Za 2 tygodnie idę na oddział laryngologiczny. Jak się dowiem co mi jest dam znać. Współczuję Tobie. Wiem co czujesz.. Boję się że wpadnę w depresje. Chce mi się płakać z bezradności. Nie masz innych dolegliwości? "Tylko" ból głowy i światłowstręt?
Proponuję zbadać zatoki i ewentualny wymaz z nosa.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo byłam w listopadzie ale nie wykryli nic ponad tydzień temu miałam robioną punkcję wykryli boreliozę ale podejrzewają też migreną mam dopiero 15 lat a czuję się jak bym miała z 50 muszę cały czas leżeć bo inaczej nie wytrzymam z bólu światło dla mnie teraz jest najgorszym wrogiem. Jutro idę do szpitala nie wiem co mi zrobią leki mi nie pomagają jedynie domięśniowo jak dostałam ból przeszedł ale nie do końca : /

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej wskazać konkretną przyczynę opisanego przez Panią bólu. Może być to bowiem migrena, ból napięciowy, klasterowy, wynik zakażeń układowych, urazów, zmian naczyniopochodnych i innych. Teoretycznie przyczyna może mieć także charakter psychogenny. W celu postawienia diagnozy konieczne jest zaś dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pani oraz ocena wyników badań dodatkowych - proszę zatem skonsultować się z lekarzem neurologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Moje imię Andrzej, chorowałem na fibriomalgię dobre 5 lat i faktyczną pomoc uzyskałem dopiero niedawno w klinice Asklepios w Hiszpanii. Już mnie nic nie boli...co za ulga, każdy kto przez bite 5 lat ciągle czuł ból, uzależnił się od leków i wpadł w depresję – będzie wiedział o czym mówię pisząc o uldze!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...