Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne owłosienie na ciele


Gość ee...ah

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Pojawianie się owłosienia typu męskiego u kobiet jest związane zwykle z zaburzeniami hormonalnymi. Problem dotyczy zbyt wysokiego poziomu androgenów we krwi. Inną przyczyną może być nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny. Powinnaś udać się do endokrynologa, który zleci badanie poziomu hormonów. W zależności od wyników badań lekarz wdroży leczenie, które powinno spowodować zniknięcie lub ograniczenie nadmiernego owłosienia.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem ze zbyt nadmiernym owłosieniem moim zdaniem. Włoski rosną mi dookoła sutków, mam wąsiki oraz pojawiają się włosy na brodzie. Owłosienie nóg też jest dość spore. Co prawda jestem brunetką więc wiadomo że te włosy są ciemniejsze i grubsze ale mimo wszystko jest ich za dużo. Mialam robione badania hormonalne (prolaktyna, estradiol, testosteron, progesteron) i ich wyniki wyszły prawidłowe. Aby ułatwić sobie funkcjonowanie zdecydowałam się na laserowe usunięcie włosów z nóg. Jednakże efekt nie jest do końca zadowalający ponieważ w niektórych miejscach włosy pojawiły się ponownie - choć są slabsze i cieńsze. Panie robiace mi ten zabieg powiedziały że zaburzenia hormonalne czesto odbijają się we włosach. Moje miesiączki nie są regularne - wahania 1- 2 tyg. Do tego ciągle mam jakieś upławy i odczuwam bóle w dole brzucha podczas stosunku. Co może być przyczyną moich dolegliwości? Jakie badania jeszcze powinnam wykonać i czy jest szansa uregulować gospodarkę hormonalną tak by te włosy przestały rosnąć nadmiernie? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat podejrzewam u siebie hirsutyzm, chciałabym się dowiedzieć czy lepiej jest iść do lekarza ginekologa-endokrynologa i być cierpliwym aż pojawią się pierwsze objawy zanikania nadmiernego owłosienia czy iść od razu na laserowe usuwanie owłosienia.
Czy ktoś się leczył u lekarza? Jak długo to trwało i czy drogie jest takie leczenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...