Skocz do zawartości
Forum

Bardzo wysoki poziom D-dimerów


Gość Katarzyna Wo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna Wo

Witam, moja mama miała wykonywane badania krwi w szpitalu i wyszło jej 405. Lekarz powiedzial że za wysokie są trochę i kazał powtórzyć badania za jakiś czas. Mama wyszła ze szpitala i o tym szczerze powiedziawszy zapomniała. Zrobila dopeiro te badania po 4 iesiącach i okazało się że ma 894. Skąd taki skok i co on oznacza. Do hematologa mama ma termin dopiero za 7 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Podwyższony poziom d-dimerów może towarzyszyć różnym stanom chorobowym. Nie pisze też Pani o tym, jaka przy badaniu była podana norma (d-dimery są podawane w różnych jednostkach - zależy od laboratorium). Poziom d-dimerów rośnie w przypadku choroby zakrzepowo-zatorowej, zaburzeniach krzepnięcia związanych z chorobami nowotworowymi, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami wątroby ale także przewlekłych stanach zapalnych.

Trudno spekulować o przyczynie u Pani Mamy nie znając całości jej stanu zdrowia, chorób jakie przeszła. Sądzę, że diagnostykę powinni Państwo zacząć o specjalisty chorób wewnętrznych, niekoniecznie d razu hematologa, szczególnie, że większość przyczyn nie jest związana stricte z hematologią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam 24 lata.Od dwóch lat stosuje antykoncepcje hormonalną w postaci krążka novaring. Od niedawno mam dziwny ból lewej ręki, nasilający się w nocy. Z obawy przed zakrzepicą zrobiłam badania na APTT i stężenie D-dimerów we krwi. Wynik APTT 31,4 sek a norma do 37 sekund, D-dimery- 0,2 ug/ml a norma do 0,5ug/ml. W internecie znalazłam informacje,ze wynik ujemny wyklucza zakrzepice. Czy mam o co się martwic?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...