Skocz do zawartości
Forum

Obrzek twarzy i policzków po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego


Gość ka...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Trzy lata pracowałam w firmie,która przygotowywała produkcję kwiatów dla sieci tesco i aldi w całej Irlandii.W okolicach lutego tego roku na moim ciele pojawiła się ostra wysypka alergiczna.Byłam u lekarza,nie wzięłam zwolnienia.Dostałam xyzal.Chodziłam do pracy,leki łykałam,ale nicnie pomagało.Ciało smarowałam encorton..Mój organizm był osłabiony,pracowałam po 12-15 godzin,gdyz akurat w tym okresie wiosennym w firmie jest najwięcej pracy i bardzo duża presja,aby nie brac zadnych urlopów i zwolnien lekarskich.
Byłam ponownie u lekarza.Po zastosowaniu encortonu nastapiła poprawa.Pojechałam do Polski na zaplanowany tygodniowy urlop.Był koniec lutego.Wydawało mi się,ze wszystko juz jest ok.Poszłam do dermatologa,gdyz tam miałam umówioną wizytę na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego3d Voluma.Uświadomiłam panią doktor o moich przypadłosciach,a mimo to pani doktor zdecydowała się na zrobienie zabiegu.Na twarzy do tej pory nie miałam zadnych zmian skórnych.Od razu po zastosowaniu volumy(po kilku godzinach) wystapił jednostronny obrzęk twarzy.Dostałam znowu encorton.W Irlandii poszłam na nastepne zwolnienie,ale kiedy wrociłam na kilka dni do pracy,znowu wystapił obrzęk.Mija 3 miesiąc,ja do pracy wrócic nie mogę,gdyz pojawia się silny obrzęk policzków,które twardnieją i bolą.Na początku myślałam,ze to wyłącznie od kwiatów,ale okazało się,ze nie tylko.Przebywając w domu,łykając przez cały czas xyzal,a przy obrzękach encorton,rowniez twarz puchnie i bolą policzki.W poniedziałek lecę do Polski,aby wykonać testy alergiczne i sprawdzic co jeszcze moze mnie uczulac
Do tej pory o alergii nic nie wiedziałam,gdyz nigdy nie miałam zadnych przypadłosci związanych z tą chorobą.Teraz nie wiem jednak jak zabrać się do leczenia.W jakim stopniu wpływ na obrzęk twarzy miał zastosowany zabieg a w jakim inne alergeny.Zwracam się do panstwa,gdyż bardzo cenne dla mnie będą wskazówki do ukierunkowania mojego leczenia.Nie wiem czy powrót do pracy będzie możliwy.Czy moze rozpuscić Volumę i objawy alergii ustąpią lub będą łatwiejsze do zdiagnozowania.Czy można leczyć i w jaki sposób alergię kontaktową.Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Najprawdopodobniej obrzęk twarzy jest związany z reakcją na kwas hialuronowy. Być może objawy potęguje działanie innych alergenów. Twoje postępowanie co do leczenia jest jak najbardziej prawidłowe. Po wykonaniu testów alergicznych będzie można ustalić na co dokładnie jesteś uczulona. Wydaje się również, że w przypadku nasilonych objawów dalsza praca z alergenami nie będzie możliwa do czasu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Oczywiście warto też zneutralizować działanie kwasu. Leczenie alergii polega na przyjmowaniu leków przeciwhistaminowych (np. Xyzal). Można też zdecydować się na odczulanie od konkretnych alergenów lecz zwykle trwa to kilka lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...