Skocz do zawartości
Forum

Szybkie, jednorazowe obniżenie cukru


Gość kindybał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kindybał

Witam
Byłem na pomiarach cukru we krwi (z palca). Niestety w jeden dzień miałem 135 (ale dzień wcześniej wypiłem kilka drinków...) a na następny dzień miałem 115. Pomiar robiłem o 12 a kolację zjadłem koło 21, później tylko czysta woda.
Ważę 115kg przy wzroście 183cm. Mam 28 lat. Muszę zrobić badanie tak aby cukier wyszedł mi poniżej 100... Mam do dyspozycji GLIKOFAGE i GLICADA (lub podobne nazwy. pisałem ze słuchu nie z opakowania).
Jaką dawkę tych leków mogę wziąć bez obaw? Mój lekarz powiedział tylko, że po jednej tabletce nic mi się nie stanie ale nie może mi doradzać...
Mam już ustalone wizyty u dietetyka itd. niestety nie mam czasu czekać na efekty diety :(
Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przede wszystkim trzeba ustalić czy ma pan cukrzycę czy nie. Pomiary z palca nie maja znaczenia diagnostycznego w wykrywaniu cukrzycy, szczególnie bez przygotowania.

Do badania musi być Pan NA CZCZO - czyli co najmniej 12 godzin przed nie powinien Pan jesć ani spożywac alkoholu.
- jeżeli wynik glukozy na czczo wynosi > 126 mg/dl (z krwi żylnej) to zaleca się powtórne oznaczenie i jeśli znowu wynik jest powyżej - rozpoznaje cukrzycę
- jesli wynik glukozy na czczo wynosi pomiędzy 100 a 126 mg/dl (z krwi zylnej) to wtedy robi się tzw. test obciażenia glukozą - podaje się 75 g glukozy do picia i po 2 godz robi badanie glukozy w zalezności od wyniku ustala rozpoznanie

Absolutnie odradzam zażywanie na wlasną ręke leków przeciwcukrzycowych, zwlaszcza ze nie wiadomo czy u pana w ogóle cukrzyca jest. A jesli jest to w Pana wieku zazwyczaj jest to cukrzyca typu 1 - wtedy nie leczy się ją tabletkami tylko insuliną !

Radzę więc wykonać badania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...